„Szabályozástechnika” változatai közötti eltérés

A VIK Wikiből
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
a (Bevezető a tantárgy adatlapjáról átvéve)
15. sor: 15. sor:
 
}}
 
}}
  
Háre, csak más megközelítésből. Ugyanúgy van átviteli függvény, meg minden finomság, van valós és diszkrét idejű része, van <math>\mathcal{F}</math>, <math>\mathcal{L}</math> és <math> \mathcal{Z} </math> transzformáció. Vannak laborok, ahol már megint a MATLAB-ot akarják nekünk megtanítani, de kénytelenek leszünk megtanulni, mert a vizsgára kell.
+
A technológiai, élettani, gazdasági és környezeti folyamatok irányítása a mérnöki tevékenységek fontos, széleskörű ismereteket, absztrakciós és alkalmazói képességeket egyaránt igénylő feladatai közé tartozik. A tárgy az irányítástechnika alapjaival, szabályozási rendszerek működési elveivel, analízisével, szintézisével, valamint a számítógépes támogatás nyújtotta eszközök alkalmazástechnikájával ismerteti meg a hallgatókat, miközben alapvető mérnöki szemléletformáló szerepet tölt be. A tárgy követelményeit sikeresen teljesítő hallgatók felkészültek gyakorlati analóg és digitális szabályozási körök vizsgálatára, tervezésére, speciális irányításelméleti kurzusok illetve irányítástechnikai ismeretekre épülő szakirányok (irányító és robot rendszerek, beágyazott rendszerek, járműirányító rendszerek) és tantárgyak felvételére, valamint a [[Labor 1]] és [[Labor 2]] tárgyak kapcsolódó mérési feladatainak elvégzésére.
 +
 
 +
Tulajdonképpen Jelek és rendszerek, csak más megközelítésből. Ugyanúgy van átviteli függvény, meg minden finomság, van valós és diszkrét idejű része, van <math>\mathcal{F}</math>, <math>\mathcal{L}</math> és <math> \mathcal{Z} </math> transzformáció. Vannak laborok, ahol már megint a MATLAB-ot akarják nekünk megtanítani, de kénytelenek leszünk megtanulni, mert a vizsgára kell.
  
 
==Gyakorlatra kiadott 2012/13/1-es pdf-ek==
 
==Gyakorlatra kiadott 2012/13/1-es pdf-ek==

A lap 2013. január 24., 15:07-kori változata

Sablon:Tantargy

A technológiai, élettani, gazdasági és környezeti folyamatok irányítása a mérnöki tevékenységek fontos, széleskörű ismereteket, absztrakciós és alkalmazói képességeket egyaránt igénylő feladatai közé tartozik. A tárgy az irányítástechnika alapjaival, szabályozási rendszerek működési elveivel, analízisével, szintézisével, valamint a számítógépes támogatás nyújtotta eszközök alkalmazástechnikájával ismerteti meg a hallgatókat, miközben alapvető mérnöki szemléletformáló szerepet tölt be. A tárgy követelményeit sikeresen teljesítő hallgatók felkészültek gyakorlati analóg és digitális szabályozási körök vizsgálatára, tervezésére, speciális irányításelméleti kurzusok illetve irányítástechnikai ismeretekre épülő szakirányok (irányító és robot rendszerek, beágyazott rendszerek, járműirányító rendszerek) és tantárgyak felvételére, valamint a Labor 1 és Labor 2 tárgyak kapcsolódó mérési feladatainak elvégzésére.

Tulajdonképpen Jelek és rendszerek, csak más megközelítésből. Ugyanúgy van átviteli függvény, meg minden finomság, van valós és diszkrét idejű része, van [math]\mathcal{F}[/math], [math]\mathcal{L}[/math] és [math] \mathcal{Z} [/math] transzformáció. Vannak laborok, ahol már megint a MATLAB-ot akarják nekünk megtanítani, de kénytelenek leszünk megtanulni, mert a vizsgára kell.

Gyakorlatra kiadott 2012/13/1-es pdf-ek

Legfrissebb adatok: http://sirkan.iit.bme.hu/dokeos/ oldalon, bejelentkezés után találhatóak.

Előadás anyagok, fényképezve (BSc, 2007, Berti)*

Szabályozástechnika gyakorlatok 2007 ősz:*

Ellenőrző kérdésekre válasz:

Konzultációk, vizsgák,zh

Matlabhoz

2012/13 update

A tárgyat dr. Kiss Bálint tartja. Az előadások megtalálhatóak: http://bme.videotorium.hu/hu/search/all?q=Szab%C3%A1lyoz%C3%A1stechnika itt. A vizsga nagyon hasonlít a 2012-es mintavizsga és 2012-es januári vizsgához.

  • A vizsga felépítése a következő:
    1. 10db 4-4 pontos tesztkérdés a gyakorlatok ellenörző kérdéseiből. min 20 pontot el kell érni.
    2. 2db 25-25 pontos matlabos tervezés: P,PI,PD,PID szabályozók tervezése,PID szabályozó tervezése maximális beavakozó jel esetén, 2DOF tervezése, állapotteres leírás folytonos és diszkrét időben. min 20 pontot el kell érni.
  • A jegy alakulása:
    1. (kisZH-k jegyek összege/5)*2 max 10 pont
    2. NagyZH jegy *2 max 10 pont
    3. vizsga max 90 pont

Ami szumma 110 pont, de 100 pontig osztályoznak.