„Mikrohullámú áramkörök tervezése és szimulációja” változatai közötti eltérés

A VIK Wikiből
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
18. sor: 18. sor:
  
 
==Előadók==
 
==Előadók==
*Dr. Szabó Zsolt [http://152.66.80.251/index.php/hu/laboratoriumaink/item/9-mes HVT - Multiscale Electromagnetic Systems labor]
+
*Dr. Szabó Zsolt - ''[http://152.66.80.251/index.php/hu/laboratoriumaink/item/9-mes HVT - Multiscale Electromagnetic Systems labor]''
 
*Szalay Zoltán Attila (HVT - Antennák, EMC és hullámterjedés labor)
 
*Szalay Zoltán Attila (HVT - Antennák, EMC és hullámterjedés labor)
 
*Mészáros Gergely (HVT - Optikai és mikrohullámú távközlés labor)
 
*Mészáros Gergely (HVT - Optikai és mikrohullámú távközlés labor)

A lap 2016. február 1., 14:40-kori változata

Mikrohullámú áramkörök tervezése és szimulációja
Tárgykód
VIHVAV08
Általános infók
Szak
villany MSc
Kredit
4
Ajánlott félév
tavasz
Tanszék
HVT
Követelmények
Jelenlét
nincs
NagyZH
2 db
Vizsga
szóbeli
Elérhetőségek

Tantárgyi leírás, kedvcsináló

Napjainkban az információs rendszerek sebességével szemben támasztott követelményeink folyamatosan növekednek. Ezen igények kielégítése csak a frekvencia és sávszélesség növelésével lehetséges. Azonban a rádiófrekvenciás és mikrohullámú áramkörök és rendszerek működésének leírása, és így tervezése a hagyományos elektronikai szemlélettel (módszerekkel) nem lehetséges. Éppen ezért a tantárgy célja a mikrohullámú áramkörök és rendszerszemlélet megismertetése a hallgatósággal. A félév során bemutatásra kerülnek a mikrohullámú távközlési rendszerekben használt legfontosabb aktív és passzív áramköri elemek, azok működésének elmélete és a tervezésükhöz szükséges alapvető módszerek. A tárgy betekintést nyújt a napjainkban leggyakrabban alkalmazott mikrohullámú áramkör- és térszimulációs szoftverek kezelésébe, illetve áramkör tervezési példákon keresztül mutatjuk be a mérnöki gyakorlatban felhasználható módszerek hatékonyságát és alkalmazhatóságának előnyeit.

Számos hazai és külföldi vállalat keres és alkalmaz mikrohullámú áramkörismerettel és nagyfrekvenciás rendszerszemlélettel rendelkező mérnököket. Így a tantárgyat elvégző hallgatók az iparban magasra értékelt tudásra tesznek szert, mely önmagában biztosítja a munkaerőpiacon való helytállásukat.

Előadók

  • Dr. Szabó Zsolt - HVT - Multiscale Electromagnetic Systems labor
  • Szalay Zoltán Attila (HVT - Antennák, EMC és hullámterjedés labor)
  • Mészáros Gergely (HVT - Optikai és mikrohullámú távközlés labor)
  • Dr. Zólomy Attila (Silicon Labs)
  • Dr. Berceli Tibor (HVT - Optikai és mikrohullámú távközlés labor)

Követelmények

Évközben a két ZH leglább elégséges szintre történő teljesítése elvárt az aláírás megszerzéséhez. Amennyiben a két ZH átlaga jeles, vizsgajegyként megajánlott a jeles érdemjegy.

Segédanyagok

A tantárgy részletes időbeosztása és az összes segédanyag megtalálható a HVT új tanulmányi portálján, ahová a BME-címtár azonosítóval léphetnek be a kurzust hallgatók. A tanulmányi portálon mindig megtalálhatóak az aktuális információk a tárggyal kapcsolatban.