„Java-technológia” változatai közötti eltérés

A VIK Wikiből
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
65. sor: 65. sor:
  
 
* [[:File:DSCF2217.JPG|2012-es mit ír ki]]
 
* [[:File:DSCF2217.JPG|2012-es mit ír ki]]
 +
* [[:File:DSCF2216.JPG|2013-as nagyfeladat]]
  
 
[[Category:Valaszthato]]
 
[[Category:Valaszthato]]

A lap 2013. június 8., 13:29-kori változata

Ez az oldal a korábbi SCH wiki-ről lett áthozva. Az eredeti változata itt érhető el.

Ha úgy érzed, hogy bármilyen formázási vagy tartalmi probléma van vele, akkor kérlek javíts rajta egy rövid szerkesztéssel.

Ha nem tudod, hogyan indulj el, olvasd el a migrálási útmutatót


Kedvcsináló

palacsint, 2007. 01. 15.

Tetszett a tárgy, érdekes újdonságok derültek ki (talán azért is, mert korábban egyáltalán nem találkoztam Javával). A weblapon kb. minden fent van, ami meg nem, azt felraktam wikire :-) ZH nincs, a házit kell bemutatni legkésőbb a vizsga előtti munkanap délig, illetve a specifikációját leadni a szorgalmi időszak végéig.

A házi kicsit melós, főleg a kötelező elemek miatt, de ha választasz bele pluszban RMI-t, Properties-t, XML-t, szálakat, JDBC-t, akkor a vizsga nagyfeladatával biztos nem lesz gondod, általában ezek szoktak előkerülni.

Vizsgán egy korábbi RMI-s feladatot kaptam, de így is kellett rá az a 120 perc, épp időre fejeztem be. Érdemes gyakorlásképp egy korábbi vizsgafeladatot megoldani csak javadoc használatával. Az vizsgán használható doksi nem túl bő, pont az van benne ami kell. Nekünk 50 osztály és interfész, valamint 10-12 csomag lehetett összesen. A korábbi feladatok megoldásait mindenképp érdemes alaposan átnézni, és megpróbálni memorizálni a különféle API-k használatának főbb lépéseit.

Az első két feladat mindig új szokott lenni, érdemes minden korábbit végigoldani, és a nem várt eredmények miértjének utánanézni. Az elmélet a fóliákból tanulható, de vannak olyan témakörök, amik nem szoktak előkerülni (J2EE, J2ME, Ant, Sound, Beans, Localization, Design Patterns talán), de sosem lehet tudni.

Félév közben említették egyszer, hogy talán lehet szóban javítani jobb jegyért, és akkor előkerülhet mondjuk a Design Patterns, de ilyenre nem volt szükségem.

Nekünk a vizsgán használható doksi a http://octopus.hit.bme.hu per java-vizsga/ címen volt elérhető, nem tudom meddig fog élni a link.

palacsint, 2008. 01. 21.

A vizsgakérdéseket egyébként azért is érdemes jól bevágni, mert állásinterjún is szoktak ilyeneket kérdezni.

Möll, 2009. június

Az oktatók által készített jegyzetekből jó sok van és elég hasznosak. Be nem jártam, de a slide-okból nagyon sokat lehet okosodni.
Házit meg kell csináni, a követelményeknek megfelelően, javadoc, kötelező elemek, választható elemek, stb., ahogy le van írva, ez a melósabb része.
A vizsgához pedig az előző vizsgákat átnézni, amikből amúgy szintén sokat lehet tanulni.
Kreditekhez, tudáshoz egyaránt hasznos tárgy.


-- palacsint - 2007.01.15. -- esoxmoller - 2009.06.25.

A tárgyról

Vizsga

Ponthatárok: 40, 55, 70, 85.

-- palacsint - 2006.06.04. -- palacsint - 2006.12.07.

%META:FORM{name="ValaszthatoForm"}% %META:FIELD{name="Trgy" title="Tárgy" value="Java-technológia"}% %META:FIELD{name="Trgykd" title="Tárgykód" value="VIHI9037"}% %META:FIELD{name="Tanszk" title="Tanszék" value="Híradástechnikai Tanszék"}% %META:FIELD{name="Elad" title="Előadó" value="Wagner Ambrus; Benkő Borbála Katalin; Katona Tamás; Erdei Márk; Wágner Katalin"}% %META:FIELD{name="Kreditszm" title="Kreditszám" value="5"}% %META:FIELD{name="raszm" title="Óraszám" value="4"}% %META:FIELD{name="Flv" title="Félév" value="őszi, tavaszi"}% %META:FIELD{name="Terlet" title="Terület" value="Programozás"}% %META:FIELD{name="raijelenlt" title="Órai jelenlét" value="nem kötelező"}% %META:FIELD{name="Jegy" title="Jegy" value="vizsga , nagy házi "}% %META:FIELD{name="Elvrtmin.munka" title="Elvárt min. munka" value=""}% %META:FIELD{name="Minimumrajrjegy" title="Minimumra járó jegy" value=""}% %META:FIELD{name="Elvrtmax.munka" title="Elvárt max. munka" value=""}% %META:FIELD{name="Munkrajrjegy" title="Munkára járó jegy" value=""}%