Hálózati alkalmazások fejlesztése UNIX alapon

A VIK Wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen David14 (vitalap | szerkesztései) 2013. február 6., 01:30-kor történt szerkesztése után volt. (David14 átnevezte a(z) Hálózati alkalmazások fejlesztése Unix alapon lapot a következő névre: Hálózati alkalmazások fejlesztése UNIX alapon)
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez

Ez az oldal a korábbi SCH wiki-ről lett áthozva. Az eredeti változata itt érhető el.

Ha úgy érzed, hogy bármilyen formázási vagy tartalmi probléma van vele, akkor kérlek javíts rajta egy rövid szerkesztéssel.

Ha nem tudod, hogyan indulj el, olvasd el a migrálási útmutatót


Tantárgy adatlap: http://www.vdk.bme.hu/targykov/valaszthato/vitt9022.htm
Előadás honlapja: http://hafu.tmit.bme.hu/

Leírás

A tárgy az, ami a neve: puttyval belépve a hafu szerverre, programozni kell. Az előadások témájához minden héten tartozik egy labor. Ezek script (shell), c, php és egy kis html ismereteket igényelnek. Tárgy felelőse Gefferth András, ő scriptről, unix/linux-ról, shell-ről, php-ről tart előadásokat. Előad még Moldován István socket programozásról (kliens-szerver, blokkoló/nem-blokkoló, biztonságos socket, webszolgáltatások-cgi), Németh Felicián Network Simulator-ról és Zömbik László tanúsítványokról, SSL/TLS-ről, IPSec-ről.
Előadások nem kötelezőek, de az aheti labor kötődik az anyagához. 12-14 laborból (attól függ, mennyit lehet megtartani - szünetek stb.) 8-9-en ott KELL lenni, kb. az aláírásért. Egy labor kötelező az IP alapok című. (lásd: IP alapozó és IP Routing: https://wiki.sch.bme.hu/bin/view/Infoszak/HalProt)
Házi feladatot kötelező csinálni, kihirdetnek programozási feladatokat, de ki is lehet találni, egyeztetve az oktatókkal. A honlapon találhatóak példák a múlt félévről. 5-7 héten adják és vizsgaidő 3 hetig bezárólag kell leadni.
Ha csak egy laborról maradsz el , akkor a Házira megajánlanak jegyed. Szóveli vizsga van, minden tanár a maga anyagrészéből kérdez kötetlenül.

Ajánló

Az előadások nekem nem mondtak sok újdonságot (infoKomm szakirány), de érdemes bejárni, mert lehet, hogy vizsgára kerül a végén sor. Amúgy közepes színvonalúak, ahol van slide (majdnem mindenkinél), ott nem mondanak sokkal többet, mint ami fenn van.
A laborok hasznosak, ha érdekel a téma. Van ami kemény és csak kevés embernek lehet érdekes (ns), de alapvetően ezekből lehet igazán tanulni, főleg, hogy jó alapok a házi megírásához. 05/06/02 félévben péntekenként voltak laborok és az ott kapott feladatsort el lehetett kezdeni ott, de nem volt kötelező, viszont van névsor! Általában 2-3 nap munkaidőt adtak, de ez akár 5-re is megnőtt egy-egy nagyobb feladat esetén.
A vizsgán a "Mit is kérdezzek...?" szindróma a jellemző, mert nincs tételsor, szubjektív a vizsgakérdés és az osztályozás is, ezért inkább ajánlott a laborra bejárás és Házi készítés. Néhol olyanról érdeklődtek, amiről nem volt szó órán, de benne van a témakörben, szóval ha mégis ide kerülsz, érdemes utánanézni... mindennek.

-- gydani - 2006.06.16.

%META:FORM{name="ValaszthatoForm"}% %META:FIELD{name="Trgy" title="Tárgy" value="Hálózati alkalmazások fejlesztése Unix alapon"}% %META:FIELD{name="Trgykd" title="Tárgykód" value=""}% %META:FIELD{name="Tanszk" title="Tanszék" value="TMIT"}% %META:FIELD{name="Elad" title="Előadó" value="Gefferth András, Moldován István, Németh Felicián, Zömbik László"}% %META:FIELD{name="Kreditszm" title="Kreditszám" value="5"}% %META:FIELD{name="raszm" title="Óraszám" value="2+2"}% %META:FIELD{name="Terlet" title="Terület" value="Programozás"}% %META:FIELD{name="raijelenlt" title="Órai jelenlét" value="ajánlott"}% %META:FIELD{name="Jegy" title="Jegy" value="vizsga , nagy házi "}% %META:FIELD{name="Elvrtmin.munka" title="Elvárt min. munka" value=""}% %META:FIELD{name="Minimumrajrjegy" title="Minimumra járó jegy" value=""}% %META:FIELD{name="Elvrtmax.munka" title="Elvárt max. munka" value=""}% %META:FIELD{name="Munkrajrjegy" title="Munkára járó jegy" value=""}%