Vita:Digitális technika (2014)

A VIK Wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Nagy Marcell (vitalap | szerkesztései) 2017. január 18., 19:59-kor történt szerkesztése után volt. (Új oldal, tartalma: „==2015/16-os HF megoldásai== Wacha Gábor írása nem tartozik a fő laphoz, így áthelyezem ide: <blockquote>Megjegyzés (talán elgondolkodtok rajta): a tárgy (mi…”)
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez

2015/16-os HF megoldásai

Wacha Gábor írása nem tartozik a fő laphoz, így áthelyezem ide:

Megjegyzés (talán elgondolkodtok rajta): a tárgy (mint a programozás) alapvetően gyakorlati. A házit pont azért adjuk ki, mert ha egyszer leülsz és végigrágod magad rajta, rengeteg dolgot megértesz, összeáll a kép. Amellett, hogy ez segít is megérteni az anyagot, egy fergeteges élményt is ad: amikor először eljutsz oda, hogy "b**meg, ez működik!". Ebből áll amúgy a mérnökség egy része, ne foszd meg magad tőle! Ezért is vagyok szomorú, amikor innen másolt házit látok. Pont a mérnöklét velejével nem foglalkoztok. Pont a szakmátok, a szakmátokhoz kapcsolódó dolgok elől menekültök, zárjátok el magatokat. (Wacha Gábor, gyakvez)

Tisztelt Gábor! A megoldásokat én töltöttem fel még 1 éve. A célom azt volt, hogy példaként legyen ott a megoldás. Mivel mi infósok vagyunk, a Verilog és a hardverközeli szemlélet sokunknak új, ismeretlen volt, és bár a laborokon/gyakorlatokon sok dolog elhangzott, példák nem igen voltak még akkoriban. A feltöltéskor nem gondoltam arra, hogy következő évben is ugyanezeket a feladatokat fogják kiadni. Csak a félév vége felé olvastam a 16-os évfolyam csoportjába, hogy sokakét visszadobták emiatt. Természetesen elnézést kérek mind az oktatóktól, mind a hallgatóktól a kellemetlenségekért. Amit írt, azzal én egyetértek, személy szerint nagyon szerettem a tárgyat, és tényleg élvezetes volt, amikor végre működött, amit csináltam.

Ugyanakkor ez szerintem csak fél igazság: Miért nem készítettek új feladatokat? Vagy módosították őket minimálisan úgy, hogy a szerkezetük megmaradt, de már mást kellett megvalósítani? Szerintem nem sok időt venne igénybe évenként új feladatokat kiírni, akik pedig javítják a házikat, azok úgy is rendelkeznek annyi ismerettel, hogy egy másféle feladatot is kezelni tudjanak. Nem utolsó sorban, akik bukták a tárgyat, azoknak se ugyan azt a házit kellett volna beadniuk.

Azt javaslom, szeptemberben beszéljék át a tanszék munkatársaival, készítenek-e új házi feladatokat. Amennyiben igen, a tavalyi feladatkiírás és a megoldásaim (amin nyugodtan módosíthatnak, amennyiben úgy látják, nem éppen megfelelőek) maradhatnak itt példáknak. Ha a következő évfolyamnak is ugyan ezt a feladatot adnák fel, vegyék le a megoldásaimat innen még időben, hogy a hallgatók ne tudják megnézni azokat. Mert jó dolog azt mondani a hallgatóknak, hogy ne nézzék meg a kész megoldást, de még jobb, ha erre nincs is lehetőségük.

Nagy Marcell (vita) 2017. január 18., 19:59 (UTC)