Villamos energetika laboratórium

A VIK Wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen (vitalap) 2012. október 22., 12:09-kor történt szerkesztése után volt. (Új oldal, tartalma: „{{GlobalTemplate|Villanyszak|Villlabor}} ==Villamos energetika laboratórium (VIVEA337):== '''Mindenki töltögesse!''' '''Egy előző féléves tapasztalatai:''' A …”)
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez

Ez az oldal a korábbi SCH wiki-ről lett áthozva. Az eredeti változata itt érhető el.

Ha úgy érzed, hogy bármilyen formázási vagy tartalmi probléma van vele, akkor kérlek javíts rajta egy rövid szerkesztéssel.

Ha nem tudod, hogyan indulj el, olvasd el a migrálási útmutatót


Villamos energetika laboratórium (VIVEA337):

Mindenki töltögesse!

Egy előző féléves tapasztalatai: A mérésekre készülni kell, talán két kivételtől eltekintve mindenhol beugróval fogadtak. A gépes mérésekhez ajánlanám a szakirányos gépek tárgy segédanyagai közé felrakott Retter-féle könyvet. Tisztában kell lenni a vizsgált géptípus elméleti alapjaival (akkor is, ha még nem jár ott a gépek előadás). Ajánlott tudni, hogy mit akarunk mérni, ezt hogy kell mérni, s mit kell kapnunk eredményként. A legtöbbször az ellenőrző kérdésekből választottak párat a beugróba, érdemes jól átnyálazni a segédletben szereplő diagramokat, jelleggörbéket is. A jegyzőkönyveket tipikusan a következő mérésre kellett leadni, de érdemes addig megcsinálni amíg frissek az emlékek. Volt olyan mérés ami után több kört le kellett futnunk mire végre elfogadta a mérésvezető a jegyzőkönyvet. Összességében nem a legkönnyebb labor, de ha készül az ember teljesíthető (a mi csoportunkból senkinek nem kellett mérést pótolnia).

Mérések:


Számítási-tervezési gyakorlatok:

Témakörökhöz feladatok megoldással itt !

  • 1. Közcélú 0,4 kV-os transzformátorkörzet terhelés-feszültségesés méretezése,

biztosító kiválasztás.

  • 2. Nagy / középfeszültségű (120/10 kV-os) transzformátorállomás terhelési és szabályozási viszonyai, statikus kondenzátor hatása.
  • 3. Zárlatok és áramkör-megszakadások leképezése és számítása. Y/y és Y/d transzformátorok zérus sorrendű modelljei...
  • 4. 120 kV-os szabadvezeték 1FN rövidzárlati áramának eloszlása, a védővezető és a földelések hatása, a zárlatos oszlop potenciálemel.
  • 5. Energiatermelő egységek (gázmotor, szélturbina, napelem) telepítése, hálózati hatása,

műszaki számítások.


Egyéb:

-- PappSzabi - 2011.03.11.

  • Ezen a helyen volt linkelve a(z) VE_BSc_Lab_ZH_2009_megold.pdf nevű fájl ("VE_BSc_Lab_ZH_2009_megold.pdf" link szöveggel) a régi wiki http://wiki-old.sch.bme.hu/bin/view/Villanyszak/Villlabor oldaláról. (Ha szükséged lenne a fájlra, akkor a pontos oldalmegnevezéssel együtt küldd el a wiki
    Hiba a bélyegkép létrehozásakor: Nem lehet a bélyegképet a célhelyre menteni
    @sch.bme.hu címre a kérésedet)
2008-as labor ZH megoldásokkal
  • Ezen a helyen volt linkelve a(z) VE_BSc_Lab_mintaZH_2009.pdf nevű fájl ("VE_BSc_Lab_mintaZH_2009.pdf" link szöveggel) a régi wiki http://wiki-old.sch.bme.hu/bin/view/Villanyszak/Villlabor oldaláról. (Ha szükséged lenne a fájlra, akkor a pontos oldalmegnevezéssel együtt küldd el a wiki
    Hiba a bélyegkép létrehozásakor: Nem lehet a bélyegképet a célhelyre menteni
    @sch.bme.hu címre a kérésedet)
egy minta ZH