„Schönherz Elektronikai Műhely” változatai közötti eltérés

A VIK Wikiből
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
16. sor: 16. sor:
  
 
=== Rólunk: ===
 
=== Rólunk: ===
2008-óta a 319 műhelyben 320 fejlesztőlaborban vagyunk megtalálhatóak. A Schönherz Elektronikai Műhely – vagy röviden SEM – a kollégium gyakorlatias villanyos és  informatikus szakembereit fogja össze. A tagok és a lelkes újoncok szakmai képzésén túl nagyobb projektekkel is foglalkoznak, mint a Mosógép.sch vagy az Óriáskijelző fejlesztése. A kisebb-nagyobb munkák elvégzésére egy felszerelt műhely áll rendelkezésre, amit akár te is igénybe vehetsz. Lehetőség van kisebb famunkák végzésére, rendelkezik saját építésű CNC-vel, 3D nyomtatóval, vegyészeti fülkével és természetesen az elektronikai fejlesztésekhez elengedhetetlen oszcilloszkópokkal, függvénygenerátorokkal, labortápegységekkel, forrasztási felszereléssel és egyéb, barkácsoláshoz szükséges eszközökkel és alapanyagokkal.
+
2008-óta a 319-es műhelyben és a 320-as fejlesztőlaborban vagyunk megtalálhatóak. A Schönherz Elektronikai Műhely – vagy röviden SEM – a kollégium gyakorlatias villanyos és  informatikus szakembereit fogja össze. A tagok és a lelkes újoncok szakmai képzésén túl nagyobb projektekkel is foglalkoznak, mint a Mosógép.sch vagy az Óriáskijelző fejlesztése. A kisebb-nagyobb munkák elvégzésére egy felszerelt műhely áll rendelkezésre, amit akár te is igénybe vehetsz. Lehetőség van kisebb famunkák végzésére, rendelkezik saját építésű CNC-vel, 3D nyomtatóval, vegyészeti fülkével és természetesen az elektronikai fejlesztésekhez elengedhetetlen oszcilloszkópokkal, függvénygenerátorokkal, labortápegységekkel, forrasztási felszereléssel és egyéb, barkácsoláshoz szükséges eszközökkel és alapanyagokkal.
  
 
A [http://sem.sch.bme.hu/ weblapon] meg a "Van-e valaki a SEM-ben?" részt, ahol real-time tudod hogy éppen vannak-e a műhelyben.  
 
A [http://sem.sch.bme.hu/ weblapon] meg a "Van-e valaki a SEM-ben?" részt, ahol real-time tudod hogy éppen vannak-e a műhelyben.  

A lap 2019. április 9., 00:18-kori változata

Schönherz Elektronikai Műhely (SEM)
Nyitás vagy gyűlés
Gyakoriság
heti
Időpont
kedd 19:00
Hely
320
Általános infók
Alapítás
2008
Körvezető
Szabó Benjámin
Reszort
Simonyi Károly Szakkolégium
Elérhetőségek
Levlista
sem@sch.bme.hu

Schönherz Elektronikai Műhely (SEM)

A kör logója

Rólunk:

2008-óta a 319-es műhelyben és a 320-as fejlesztőlaborban vagyunk megtalálhatóak. A Schönherz Elektronikai Műhely – vagy röviden SEM – a kollégium gyakorlatias villanyos és informatikus szakembereit fogja össze. A tagok és a lelkes újoncok szakmai képzésén túl nagyobb projektekkel is foglalkoznak, mint a Mosógép.sch vagy az Óriáskijelző fejlesztése. A kisebb-nagyobb munkák elvégzésére egy felszerelt műhely áll rendelkezésre, amit akár te is igénybe vehetsz. Lehetőség van kisebb famunkák végzésére, rendelkezik saját építésű CNC-vel, 3D nyomtatóval, vegyészeti fülkével és természetesen az elektronikai fejlesztésekhez elengedhetetlen oszcilloszkópokkal, függvénygenerátorokkal, labortápegységekkel, forrasztási felszereléssel és egyéb, barkácsoláshoz szükséges eszközökkel és alapanyagokkal.

A weblapon meg a "Van-e valaki a SEM-ben?" részt, ahol real-time tudod hogy éppen vannak-e a műhelyben. Általában estefelé valaki biztos van arra, ha véletlen fülhallgatót, vagy atomreaktort akarsz forrasztani sürgősen.

Mivel foglalkozunk?

Analóg elektronika, erősítők, végfokozatok, rádiós dolgok. Digitális cuccokkal, beágyazott rendszerek tervezésével, programozásával. Találhatsz itt PIC, AVR, STM32 vagy ESP programozáshoz értő embereket, vagy FPGA fejlesztőket is. Mi a hardverhez maradunk általában közel, de akadnak akik linux kernelek fordításáig és saját kiegészítő szoftverek írásáig is merészkednek. Javítanak itt laptopokat is, BGA csere vagy komolyabb javítások is sikeresen elvégezhetőek kellő tapasztalattal. Magunk gyártjuk kisebb projektek esetén a nyák (nyomtatott áramköri) lapokat, összeépítjük majd CNC-vel vagy 3d nyomtatóval elkészítjük a dobozolást is hozzá. Tavaszi félévben alapozó tanfolyamokat tartunk az érdeklődőknek, ezek mellett haladó témákban is akadnak tanfolyamok. A témák egészen az alapoktól indulnak, mint a villamos hálózatok, kapcsolási rajzok készítése, nyomtatott áramköri lapok tervezése és építése vagy beágyazott szoftverek fejlesztése. Azoknak, akik szeretnének belemélyedni a szakmába, előadásokat tartunk például CNC programozásról, mechanikai tervezésről vagy éppen kapcsolóüzemű tápegységekről.

Mivel kereshetlek benneteket?

-ha esetleg van kidobásra ítélt műszaki cikked (számítógép, mikrohullámű sütő, stb.), azt nyugodtan nekünk ajándékozhatod -beágyazott programozás -laptop tisztítás, szétszerelés, újrapasztázás -elektromos elkatrészek kellenének -eszköz, szerszám kölcsönzése -NYÁK gyártás (egyszerűbb esetben) -szakmai tanács, hibakeresés -fülhallgató javítás -CNC marás

SEM-es közélet:

A SEM nem csak műhely, hanem egyben egy társaság is. A tagok körvacsorák alkalmával jobban megismerhetik egymást és a chilisbabot, ami már régi hagyománynak számít. Rendszeresen tartunk SEMmozi esteket, amikor a műhelyt berendezzük mozinak. Ugyan korlátozott számban, de azzál exkluzívabban megtekintünk egy filmremeket a saját készítésű vásznunkon és hangrendszerünkkel. Néha egy paintball játék alkalmával pedig kiereszjük a gőzt a gőzt, esetleg más körökkel vagy ellen játszva. Üzemlátogatások alkalmával az iparral is szorosabb ismeretséget szerezhetünk. Nyáron, rendszerint vízpartra szervezett táborral várjuk az új szemesztert.

Hogyan csatlakozhatok?

Legtöbben úgy kezdik, hogy nincsenek a szakma csúcsán, esetleg még nem is hallottak mikrokontrollerekről. Ettől nem kell megilyedni, mint a legtöbb kör, mi is elsőp sorban közösség vagyunk és itt rádragadnak a dolgok, ezzel együtt a szakmai is. Ugyan a felvételhez szükséges bizonyítani szakmailag is, de ebben segítenek a tagok. A fontos, hogy legyél aktív a körbe, hogy ismerjék a képed és vállalj feladatokat. Több infóért írj egy levelet vagy egyere el a gyűlésünkre, ott megtudod!

Média