Néhány tipp egy jó jegyzőkönyv elkészítéséhez

A VIK Wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen (vitalap) 2012. október 21., 20:01-kor történt szerkesztése után volt. (Új oldal, tartalma: „{{GlobalTemplate|Infoalap|JegyzokonyvKeszites}} vissza a Mérés 1 tárgyhoz ---- * Nem tilos az, hogy mások jegyzőkönyvét is felhasználjátok a …”)
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez

Ez az oldal a korábbi SCH wiki-ről lett áthozva. Az eredeti változata itt érhető el.

Ha úgy érzed, hogy bármilyen formázási vagy tartalmi probléma van vele, akkor kérlek javíts rajta egy rövid szerkesztéssel.

Ha nem tudod, hogyan indulj el, olvasd el a migrálási útmutatót


vissza a Mérés 1 tárgyhoz


  • Nem tilos az, hogy mások jegyzőkönyvét is felhasználjátok a felkészülésnél, azonban a mérés során kerüljétek az ebből való munkát és copy&paste műveleteket, mert észrevétele szankciókat vonhat maga után.
  • A jegyzőkönyv nem képregény, vagyis a feladatok elvégzésének, paramétereinek dokumentálása szövegesen történik, és ábrákkal (amennyiben lehet) ki kell egészíteni.
  • Amikor megnyittok egy kis ablakot a Xilinxben, a Logicport programjában, vagy a Hyperterminalban, és ott valamilyen értéket be-vagy átállítotok, azonnal printscreen és beillesztés a jegyzőkönyvbe, alá vagy fölé pedig egy indoklás, hogy miért állítottátok át a paraméter(eke)t, pl.: "A fenti értékeket a mérési útmutató szerint átállítottuk". A mérés végén már ti sem fogtok pontosan emlékezni az összes beállításra, a mérést értékelő pedig nem fogja látni, hogy mit állítottatok be, ezért is fontos a folyamatos dokumentálás. Ezenkívül a félév végi ellenőrző mérésre a saját jegyzőkönyveitekből fogtok tanulni.
  • Ha bármi gond lenne a számítógéppel (lefagy, lassú a Xilinx program), vagy a panellel (az előző mérésen egy mérőpár működésképtelenné tette a panelt) és emiatt várnotok kell, amíg orvosolja a bajt a mérésvezető, azt bele kell írni a jegyzőkönyvbe, hogy "Rossz volt a kártya/gép és emiatt 15 percet vesztettünk a mérésre szánt időből."
  • Ha a jó jegyzőkönyvet otthon a nagymama kezébe adjátok, megfogja érteni a mérést. (esetleg rekonstruál is) A mérnöki munka része a dokumentálás is, erre is igyekszik a mérés megtanítani.
  • Az elvégzett munkát és a feladat által okozott problémát is tartalmaznia kell a leírásnak. Le kell írni, hogy miért azt a megoldást választottátok és hogyan kellett elvégezni. A leírásnál gondosan ügyelni kell, hogy logikailag is összefüggő magyarázat legyen! (ok->okozat:azért... mert...) Nem elég csak a máshonnan hallott félmondatos magyarázatok leírása.
  • A jegyzőkönyv kinézetésre is ügyelni kell! Alapvető formázás, strukturálás, bekezdések, számozások, képek elhelyezése. Ha nagyon lassan haladtok a méréssel, inkább írjatok egy egyszerű, de kevésbé szépen megformázott jegyzőkönyvet.

Ha ezek megvannak, akkor a mérés végén a mérésvezető legfeljebb rákérdez a beugróban lévő, nem annyira magabiztos válaszokra és annak fényében osztályoz.

-- Tóth Gábor - 2010.08.30.