„Mikroszolgáltatások és konténeralapú szoftverfejlesztés” változatai közötti eltérés

A VIK Wikiből
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
(Új oldal, tartalma: „{{Tantárgy | név = Mikroszolgáltatások és konténeralapú szoftverfejlesztés | tárgykód = VIAUAV42 | szak = | kredit = 2 | félév = ősz | tanszék = Aut | je…”)
 
 
31. sor: 31. sor:
 
==Vélemények==
 
==Vélemények==
  
* Az előadások és a laborok együtt vannak, előbb elmagyarázzák a témakört, majd egy vezetett labor során megismerjük a technológiát. Nekem ez a fajta szétválasztás tetszik, aki lemaradna, minden fent van githubon. Az előadók és a laborok is jók voltak, lehetett belőle tanulni, szakmai szabválnak tökéletes, csak HF-et kell beadni, aminek a követelményei simán teljesíthetőek jó jegyre. Ami AUT specifikus, hogy jórészt .NET minden kiadott példa sajnos.  
+
* Az előadások és a laborok együtt vannak, előbb elmagyarázzák a témakört, majd egy vezetett labor során megismerjük a technológiát. Nekem ez a fajta szétválasztás tetszik, aki lemaradna, minden fent van githubon. Az előadók és a laborok is jók voltak, lehetett belőle tanulni, szakmai szabválnak tökéletes, csak HF-et kell beadni, aminek a követelményei simán teljesíthetőek jó jegyre. Ami AUT specifikus, hogy jórészt .NET minden kiadott példa sajnos. -- SZJ - 2019.
-- SZJ - 2019.
 

A lap jelenlegi, 2019. december 23., 10:09-kori változata

Mikroszolgáltatások és konténeralapú szoftverfejlesztés
Tárgykód
VIAUAV42
Általános infók
Kredit
2
Ajánlott félév
ősz
Tanszék
Aut
Követelmények
Jelenlét
kötelező
Minimális munka
12 óra
KisZH
nincs
NagyZH
nincs
Házi feladat
van
Vizsga
nincs
Elérhetőségek


A mikroszolgáltatások (microservices) architektúra a szoftverfejlesztés modern irányát képviseli. Komplex és nagy terhelésre tervezett rendszerek estén ez az architektúra adja a tervezhető, átlátható léptékű alkalmazásokat, a skálázhatóságot, és a folyamatosan változó rendszer alkalmazkodóképességét. A konténer technológiák pedig a kényelmes telepítés és egyszerű üzemeltetés lehetőségét biztosítják.

A tárgy keretében bemutatásra kerülnek a konténeralapú rendszerek fejlesztésének sajátságos aspektusai, és a mikroszolgáltatások tervezésének lépései, valamint terítékre kerülnek mikroszolgáltatás rendszerekben gyakran alkalmazott megoldások, mint az elosztott naplózás, megfigyelhetőség (tracing), az „eventually consistent” programozási modell, és API gateway-ek koncepciója. Emellett bemutatásra kerül, hogy a „DevOps” módszertant a szoftverfejlesztés hogyan tudja segíteni, és milyen előnyei vannak a konténer alapú fejlesztés- és üzemeltetésnek a szoftverfejlesztő szempontjából.

Követelmények

Vélemények

  • Az előadások és a laborok együtt vannak, előbb elmagyarázzák a témakört, majd egy vezetett labor során megismerjük a technológiát. Nekem ez a fajta szétválasztás tetszik, aki lemaradna, minden fent van githubon. Az előadók és a laborok is jók voltak, lehetett belőle tanulni, szakmai szabválnak tökéletes, csak HF-et kell beadni, aminek a követelményei simán teljesíthetőek jó jegyre. Ami AUT specifikus, hogy jórészt .NET minden kiadott példa sajnos. -- SZJ - 2019.