Laboratórium 2 - 5. Mérés: Tranzisztoros erősítő alapkapcsolások vizsgálata

A VIK Wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen (vitalap) 2012. október 22., 11:55-kor történt szerkesztése után volt. (Új oldal, tartalma: „{{GlobalTemplate|Villanyalap|Labor2Meres5}} Sziasztok * Itt egy Nedi-s kidolgozás (ell kérd, házi) van hozzá elvileg hibalista * Egy-két hiba a kidolgozásokba…”)
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez

Ez az oldal a korábbi SCH wiki-ről lett áthozva. Az eredeti változata itt érhető el.

Ha úgy érzed, hogy bármilyen formázási vagy tartalmi probléma van vele, akkor kérlek javíts rajta egy rövid szerkesztéssel.

Ha nem tudod, hogyan indulj el, olvasd el a migrálási útmutatót


Sziasztok


  • Itt egy Nedi-s kidolgozás (ell kérd, házi) van hozzá elvileg hibalista
  • Egy-két hiba a kidolgozásokban, helyes megoldások plusz kimeneti ellenállás számítás
Ezen a helyen volt linkelve a(z) Fet_Kimeneti_Feszeros.doc nevű fájl ("Ittenditten" link szöveggel) a régi wiki http://wiki-old.sch.bme.hu/bin/view/Villanyalap/Labor2Meres5 oldaláról. (Ha szükséged lenne a fájlra, akkor a pontos oldalmegnevezéssel együtt küldd el a wiki
Hiba a bélyegkép létrehozásakor: Nem lehet a bélyegképet a célhelyre menteni
@sch.bme.hu címre a kérésedet)



Ezen a helyen volt linkelve a(z) Labor_2_05_FKA.zip nevű fájl ("Labor_2_05_FKA.zip" link szöveggel) a régi wiki http://wiki-old.sch.bme.hu/bin/view/Villanyalap/Labor2Meres5 oldaláról. (Ha szükséged lenne a fájlra, akkor a pontos oldalmegnevezéssel együtt küldd el a wiki
Hiba a bélyegkép létrehozásakor: Nem lehet a bélyegképet a célhelyre menteni
@sch.bme.hu címre a kérésedet)


Chris

2011.03.12




Házi feladat: adva vagyon egy rusnya földelt emitteres kapcsolás (49. oldal 5-2. ábra) az ellenállásértékekkel, meg a háziban a tápfesszel.

1. Munkaponti adatok

2. Hibrid kisjelű paraméterek meghatározása

3. Határozza meg a terheletlen erősítést sávközépen

4. Munkaponti adatok az 50. oldal 5-4. ábra alapján

5. Törésponti frekvenciák, töréspontos Bode diagram

6. FET karakterisztika olvasás

Itt vigyázzatok, mert az Ugs feszültség nem 0, a kidolgozott megoldásokkal ellentétben. A gate 0 potenciálon van a munkapontban(mert DC, így áram nem folyik(kondi == szakadás, gate-en nem folyhat áram)), így a Ugs = -Is*Rs.
Ezt a megfelfeő Ugs értéket nézve a kimeneti kerekterisztikán, ahol a munkaegyenes metszi, azon pont koordinátái adják meg az Uds, Id értékeket.
A bemeneti karakterisztikába ezt az egyenest kell behúzni(Ugs = -Is*Rs), ahol metszi a görbét, az a munkapont. A g21 ebbe a pontba húzott érintő meredeksége.


-- Visko - 2006.03.13.

  • 2005-ös ZH feladat volt, talán segít a háziban is:

<a href="IMG_0458.JPG">

Ezen a helyen volt linkelve a IMG_0458.JPG nevű kép a régi wiki ezen oldaláról. (Kérlek hozd át ezt a képet ide, különben idővel el fog tűnni a régi wikivel együtt)

</a>

-- Szabo Kristof - 2009.05.02.

Méréshez

  • Bemeneti ellenállásméréshez a kimenetet rövidre kell zárni. Mivel váltóárammal mérünk, ezért váltóáramúlag zárjuk rövidre, egy kondival. A két kondi közül azt választjuk, amely a mérőfrekvencián kisebb ellenállású.
  • A fázishasító kapcsolás lényege, hogy egyetlen bemeneti jellel vezérelve kettõ olyan kimeneti jelet állít elõ, melyek amplitúdója megegyezik (sztem csak terhelésmentes esetre igaz), de fázisuk ellentétes. A kapcsolás egy tranzisztor felhasználásával összeállítható, ha egyesítjük a közös emitteres és a közös kollektoros kapcsolások tulajdonságait.

-- GAbika - 2011.