LINUX alapú hálózatok

A VIK Wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen David14 (vitalap | szerkesztései) 2013. február 5., 20:03-kor történt szerkesztése után volt. (David14 átnevezte a(z) LinuxHalo lapot a következő névre: LINUX alapú hálózatok: Pontos név)
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez

Ez az oldal a korábbi SCH wiki-ről lett áthozva. Az eredeti változata itt érhető el.

Ha úgy érzed, hogy bármilyen formázási vagy tartalmi probléma van vele, akkor kérlek javíts rajta egy rövid szerkesztéssel.

Ha nem tudod, hogyan indulj el, olvasd el a migrálási útmutatót


A tárgyról

Földe jegyzete (a kernelfordítós, PAM-os, NFS-es óra kimaradt).

hgj, Ottó - 2010.08.18

A tárgy lényegében egy linux rendszer felépítéséről szól egy "hálózatilag aktív környezetben". Onnan indulva, hogy feltelepítjük a Fedora-t, eljutunk oda, hogy van rajta a levelező rendszertől kezdve, ftp-n keresztül minden ami kellhet. Egy-egy óra egy-egy ilyen témakört ölel fel, idén elmélet+gyakorlat együtt volt tartva. Amikor Bányász tartotta az órákat, akkor nagyon élvezhető volt - keni vágja a témákat és nagyon sok érdekes dologról is szót ejtett. Amikor más dolga volt helyettesítette egy másik srác - hát no comment inkább... Vannak vendég előadók is, a tűzfalas srác (a syslog-ng fejlesztői csapatából - most nem jut eszembe a cég neve) szintén penge volt a témában, és elég laza kérdések megválaszolásáért még ajándékot is osztott :) Én csak négyes lettem, mert baromi sok vizsgám volt az első két héten, így nem készültem rá semmit - de ez szerintem csak azt mutatja, hogy akinek már van linux tapasztalata, annak gyerek játék a dolog. Ha kezdő vagy, akkor oda kell figyelni erre-arra, a haladók meg ne essenek abba a hibába, hogy azt hiszik, mindent tudnak :P A totál kezdőknek azt ajánlanám, hogy alap szinten barátkozzanak a linuxszal otthon, a tárgy felvétele előtt - de velük együtt ajánlom bátran mindenkinek, sok-sok tapasztalatot szereztem!

ZH

2010 tavasztól már az eddigi automatikus aláírás helyett egy ZH-t kell írni. Ami szinte biztosan van, az egy ls -ail-es feladat: különböző szituációkban kell válaszolni egy ls -ail kimenet alapján, hogy ki, mit tehet meg. Általában két felhasználó van, azonos csoportban, és mappán, fájlokon lévő jogokat ennek alapján kell figyelni, pl. "írhatja -e az X fájlt user1". Lásd a tárgyhonlapon fentlévő vizsgát. A nehézségről annyit kell tudni, hogy ők nem akartak ZH-t iratni, csak valahonnan fentről rájuk szóltak.


Vizsga

A vizsgától nem kell megijedni, némi linuxos affinitással nem nehéz jó jegyet szerezni. Nagyon hasonló a ZH-hoz, csak az anyag lefedi az egész évet.

Sok helyen a megoldásokban hivatkoznak a jegyzet oldalszámaira, ezek javarészt már nem passzolnak, mert azóta frissítették. Fejezetszámok nagyjából, azok alapján meg lehet találni a kérdéses részt.

vizsga, 2009.01.22.
  • A 2011. május 20.ai elővizsga feladatsora:

<a href="Linuxzh2011.05.20.jpg">2011. május 20. - elővizsga</a>

%META:FORM{name="ValaszthatoForm"}% %META:FIELD{name="Trgy" title="Tárgy" value="Linux alapú hálózatok"}% %META:FIELD{name="Trgykd" title="Tárgykód" value="VIAU9160"}% %META:FIELD{name="Tanszk" title="Tanszék" value="AUT"}% %META:FIELD{name="Elad" title="Előadó" value="Bányász Gábor"}% %META:FIELD{name="Kreditszm" title="Kreditszám" value="4"}% %META:FIELD{name="raszm" title="Óraszám" value="4"}% %META:FIELD{name="Flv" title="Félév" value="őszi, tavaszi"}% %META:FIELD{name="Terlet" title="Terület" value="Rendszergazdai ismeretek"}% %META:FIELD{name="raijelenlt" title="Órai jelenlét" value="nem kötelező"}% %META:FIELD{name="Jegy" title="Jegy" value="zh , vizsga "}% %META:FIELD{name="Elvrtmin.munka" title="Elvárt min. munka" value="kis utánaolvasás - kis munka"}% %META:FIELD{name="Minimumrajrjegy" title="Minimumra járó jegy" value="3-4"}% %META:FIELD{name="Elvrtmax.munka" title="Elvárt max. munka" value="bejárás"}% %META:FIELD{name="Munkrajrjegy" title="Munkára járó jegy" value="5"}%