„Konfliktus megelőzés-kezelés-közvetítés-tárgyalás” változatai közötti eltérés

A VIK Wikiből
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
(elkezdtem)
14. sor: 14. sor:
 
}}
 
}}
  
{{GlobalTemplate|Valaszthato|KonfliktusKezeles}}
+
A '''Konfliktus megelőzés-kezelés-közvetítés-tárgyalás''' tulajdonképpen egy kétnapos tréning, melyet félévente több kurzusban, péntek délután – szombat délelőtt ritmusban bonyolítanak le. A tárgy (nevéből következően) a konfliktusok témáját járja körül, az előadások közben a hallgatók szituációs játékokban is részt vesznek.
  
 +
==Követelmények==
 +
*'''Jelenlét''': Ugyan nem kötelező, ettől függetlenül érdemes bemenni mindkét nap, hiszen a ZH megírása során tetszőleges segédanyag használható, például az előadás során készített jegyzetek.
 +
*'''Nagyzárthelyi''': A szombati nap végén egy kifejtős kérdésekből álló zárthelyit kell írni, melynek eredményéből számítják a féléves jegyet.
 +
 +
==Részletes tematika==
 +
 +
#Bevezetés
 +
#Rivalizálás, kooperáció
 +
#A konfliktus forrásai
 +
#Kétoldalú viták konfliktusok
 +
#Korlátozott kommunikáció
 +
#Az elosztható javak bővíthetősége
 +
#A felek viselkedése, stratégiája
 +
#Több résztvevős konfliktusok
 +
#Kompromisszum, vagy konszenzus
 +
#A harmadik fél megjelenése és szerepe a konfliktusok kezelésében
 +
#Mediálás, békéltetés, arbitrálás
 +
#Esetjáték, szimuláció
  
* Előadó (2006): Mátyási Sándor, smatyasi@msconcord.hu
+
==Tananyag==
* Tananyag: http://www.msconcord.hu/konfliktus/tananyag.doc
+
*[[Média:Konfliktus_tananyag.PDF|Tananyag]] – Az oktatók által minden félév elején kiküldött anyag a tárgyhoz.
* Mottó: "A kompromisszum lósz*r, konfrontálódni kell!"
+
*[[Média:Konfliktus_Konfliktus-kezelési_stratégiáim.PDF|Konfliktus-kezelési stratégiáim]] – Önértékelő teszt, melyet az egyik előadáson osztottak ki.
 +
 
 +
==Zárthelyik==
 +
*[[Média:Konfliktus_zh_2011-04-02.PDF|2011.04.02.]]
 +
*[[Média:Konfliktus_zh_2012-03-03.PDF|2012.03.03.]]
 +
*[[Média:Konfliktus_zh_ismeretlen.PDF|Ismeretlen időpontú ZH]]
  
==Követelmények==
 
 
==Vélemények==
 
==Vélemények==
  
50. sor: 72. sor:
 
A ket nap kulonben jo hangulatba telik el, sok szunet van meg sokfajta ember sok karrol. Es ezzel meg is van a felevkozi alairas, aki erre nem jon el az mehet keresztre :)). A buli vegeztevel mar csak egy esszet kell irni amit egy megbeszelt idopontig kell beadni, es erre kapsz egy jegyet.Az esszeben egy konfliktust kell leirni es annak a megoldasat, a ficko kulonben ad egy lapot hogy mik a szempontok es az alapjan egyszeru megcsinalni. Nekunk november elejen volt a kepzes es jan 3ig lehetett beadni az esszet. En masfel oldalt irtam es erre kaptam egy 4est. Kb ket orat foglalkoztam az egesz targgyal :)).<br>
 
A ket nap kulonben jo hangulatba telik el, sok szunet van meg sokfajta ember sok karrol. Es ezzel meg is van a felevkozi alairas, aki erre nem jon el az mehet keresztre :)). A buli vegeztevel mar csak egy esszet kell irni amit egy megbeszelt idopontig kell beadni, es erre kapsz egy jegyet.Az esszeben egy konfliktust kell leirni es annak a megoldasat, a ficko kulonben ad egy lapot hogy mik a szempontok es az alapjan egyszeru megcsinalni. Nekunk november elejen volt a kepzes es jan 3ig lehetett beadni az esszet. En masfel oldalt irtam es erre kaptam egy 4est. Kb ket orat foglalkoztam az egesz targgyal :)).<br>
 
Aki felveszi annak sok sikert hozza.
 
Aki felveszi annak sok sikert hozza.
 
==Címszavak==
 
 
* Konfliktus szintek (osztályozás szereplők száma szerint)
 
** összehasonlítás interakciók száma, érdekek száma, megoldás módja szerint
 
* Konfliktus tényezői
 
** érzelmek, értékek
 
** információ kezelése (elárasztás, visszatartás)
 
** felek közötti kapcsolat, bizalom mértéke
 
** szabályok
 
** érdekek
 
* Viselkedési stratégia
 
** ha van direkt eszköz valamelyik fél kezében, illetve ha nincs
 
** kommunikáció sikerességének feltételei (csatorna modell alapján)
 
** pozicionális vs érdek alapú tárgyalás
 
  
  
 
[[Kategória:Valaszthato]]
 
[[Kategória:Valaszthato]]

A lap 2013. február 16., 17:45-kori változata

Sablon:Szabvál

A Konfliktus megelőzés-kezelés-közvetítés-tárgyalás tulajdonképpen egy kétnapos tréning, melyet félévente több kurzusban, péntek délután – szombat délelőtt ritmusban bonyolítanak le. A tárgy (nevéből következően) a konfliktusok témáját járja körül, az előadások közben a hallgatók szituációs játékokban is részt vesznek.

Követelmények

  • Jelenlét: Ugyan nem kötelező, ettől függetlenül érdemes bemenni mindkét nap, hiszen a ZH megírása során tetszőleges segédanyag használható, például az előadás során készített jegyzetek.
  • Nagyzárthelyi: A szombati nap végén egy kifejtős kérdésekből álló zárthelyit kell írni, melynek eredményéből számítják a féléves jegyet.

Részletes tematika

  1. Bevezetés
  2. Rivalizálás, kooperáció
  3. A konfliktus forrásai
  4. Kétoldalú viták konfliktusok
  5. Korlátozott kommunikáció
  6. Az elosztható javak bővíthetősége
  7. A felek viselkedése, stratégiája
  8. Több résztvevős konfliktusok
  9. Kompromisszum, vagy konszenzus
  10. A harmadik fél megjelenése és szerepe a konfliktusok kezelésében
  11. Mediálás, békéltetés, arbitrálás
  12. Esetjáték, szimuláció

Tananyag

Zárthelyik

Vélemények

Wishy - 2011.04.02.

2011. tavasz: Tárgykövetelmény idén változott: Egy ZH-szerűséget kell írni szombaton az "előadás" végén. Lehet használni nyomtatott, kézzel írott jegyzetet és GÉPET. Neten fent van az anyag (lásd: fentebbi link), de érdemes odafigyelni egy kicsit az órán, mert a túlélős kvízek tanulságaira rákérdeznek (elég annyit tudnod, h egyáltalán miről szóltak ezek a játékok, aztán rizsázol egy kicsit). Nálunk az előadó 10 perc után kiment mivel hívták, aztán csak a végére jött vissza, de amúgy sem szólnak, ha írás közben megosztjátok a tudást:) Azért persze érdemes odafigyelni az előadásra is, mert vannak jó beszólásaik, meg érdekes dolgokról beszélnek (Közel-Kelet, Hidegháború, Terminátor).

dög - 2010.03.06.

2010. tavasz: nagyjából ugyanaz van, mint négy éve, egy péntek délutáni és egy szombat délelőtti előadás, két előadóval. Mátyási visszafogottabb, és ahogy előttem is írták, kicsit szétszórt, de vannak jó beszólásai, Szappanos pedig abszolút lazán veszi, életszagú példákkal illusztrál, és elég közvetlen stílusú előadó. Amúgy érzik mindketten hogy ez nem az a kurzus ahol komolyat lehet alkotni, néha mondjuk én éreztem magam kellemetlenül hogy kb 80-an dumáltak egyszerre, miközben az előadó tehetetlenül folytatta a mondandóját. Szóval nem a szokásos szociológus bullshitet adják, hasznos kétszer négy óra, sok érdekességgel, aktualitásokkal, megéri bemenni (bentmaradni), és a dolgozatnak elvárt 3 oldalt se lehetetlen teljesíteni.

Peti - 2006.11.06.

A 2006. őszi félévben péntek délután 14—16 és szombat délelőtt 9—13-ig volt az előadás. A nagy létszámra való tekintettel a tréning rész csak az előző hozzászóló által említett két feladatból állt, amit nem párosával gyakoroltunk, hanem két-két önként jelentkező adott elő. Az előadó, Mátyási Sándor elég fura figura: be se mutatkozott és a pénteki előadás után ha el kellett volna mondanom, hogy miről beszélt, gondban lettem volna. Szombaton már sokkal összeszedettebben beszélt. A jó közönség, az állandó beszólások és a bemutatók feldobták az előadás hangulatát.

SzaMa - 2005.11.02.

A házidolgozatot e-mailben kell beadni - érdemes visszajelzést kérni, mert volt, akinek nem olvasták el a dolgozatát, és állhatott sorba egy hét múlva a jegybeírásnál.

Markert Laci - 2005.09.19.

Elvileg egy hétvége két napján napi 4-4 órában tart a tréning. (Amikor én voltam, akkor összesen 3 óra volt egy nap...) Mindenféle páros és csoportos feladatok vannak, általában érdekes, szórakoztató. Házi feladatként egy 2-3 oldalas esszét kell írni egy konfliktussal, az órán elmondott szempontok alapján. A tréninggel együtt kb. 5 órányi munkabefektetéssel simán megvan az ötös. Nehezebb a sorbanállást kibírni jegybeiratásnál

Villanysite

A targyra a Neptunban orarendi idopontok vannak kiirva, amit nem kell figyelembe venni. Ugyanis a targy annyibol all hogy a legelso oran megbeszeltek egy idopontot (szombat es vasarnap) amikor be kell jonni es reggel 8-tol delutan 3ig egy kepzest tart a tanar. A kepzes annyibol al hogy kulonbozo feladatokat kell parban csinalni, pl el kell adni egy autot a masiknak, meg kell beszelni egy masik ceg vezetojevel hogy hogyan mentsetek meg egyutt a vilagot, le kell rajzolni egy rajzot amit te nem latsz csak a tarsad es az o utasitasai alapjan kell ezt megcsinalni, meg hasonlo pihent dolgok. A ket nap kulonben jo hangulatba telik el, sok szunet van meg sokfajta ember sok karrol. Es ezzel meg is van a felevkozi alairas, aki erre nem jon el az mehet keresztre :)). A buli vegeztevel mar csak egy esszet kell irni amit egy megbeszelt idopontig kell beadni, es erre kapsz egy jegyet.Az esszeben egy konfliktust kell leirni es annak a megoldasat, a ficko kulonben ad egy lapot hogy mik a szempontok es az alapjan egyszeru megcsinalni. Nekunk november elejen volt a kepzes es jan 3ig lehetett beadni az esszet. En masfel oldalt irtam es erre kaptam egy 4est. Kb ket orat foglalkoztam az egesz targgyal :)).
Aki felveszi annak sok sikert hozza.