„Informatika 1 (régi)” változatai közötti eltérés

A VIK Wikiből
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
a
 
(2 közbenső módosítás, amit egy másik szerkesztő végzett, nincs mutatva)
1. sor: 1. sor:
 +
{{Régi_tárgy|Informatika 1}}
 +
 +
 
{{Tantárgy
 
{{Tantárgy
 
|nev=Informatika 1
 
|nev=Informatika 1
119. sor: 122. sor:
 
* ZH/vizsga konzultációra szinte kötelező elmenni és megkérdezni minden algoritmusra/feladattípusra, amit nem értesz egy-egy példát, illetve azon fogalmakat tisztázni, amikkel nem vagy maximálisan tisztában. Az előadók készséggel segítenek és nagyon sokat lehet tanulni abban az 1-2 órában.
 
* ZH/vizsga konzultációra szinte kötelező elmenni és megkérdezni minden algoritmusra/feladattípusra, amit nem értesz egy-egy példát, illetve azon fogalmakat tisztázni, amikkel nem vagy maximálisan tisztában. Az előadók készséggel segítenek és nagyon sokat lehet tanulni abban az 1-2 órában.
  
 +
 +
[[Kategória:Archive]]
 
{{Lábléc_-_Villamosmérnök_alapszak}}
 
{{Lábléc_-_Villamosmérnök_alapszak}}

A lap jelenlegi, 2019. április 17., 17:17-kori változata

Hiba a bélyegkép létrehozásakor: Nem lehet a bélyegképet a célhelyre menteni
Ez egy régi tárgy oldala, ha 2014-ben vagy utána kezdtél, lásd: Informatika 1


Informatika 1
Tárgykód
VIIIA202
Általános infók
Szak
villany
Kredit
5
Ajánlott félév
3
Keresztfélév
van
Tanszék
IIT
Követelmények
KisZH
nincs
NagyZH
1 db
Házi feladat
nincs
Vizsga
írásbeli
Elérhetőségek
Levlista
info1
Hiba a bélyegkép létrehozásakor: Nem lehet a bélyegképet a célhelyre menteni
@sch.bme.hu


A tantárgy célja átfogó ismeretek nyújtása és szakmai alapozás a szakirányok számára a számítógépek felépítése, működése, számítógép-architektúrák, operációs rendszerek funkciói, belső szerkezete, működési elvei területén. A tárgy által nyújtott ismeretek birtokában a hallgatók képessé válnak konkrét számítógép-rendszerek és operációs rendszerek dokumentációinak gyors megértésére, üzemeltetési, konfigurálási, karbantartási feladatok gyors megtanulására.

A Digitális technika 2 előkövetelménye ezen tárgynak, az ott megtanultak tulajdonképpen megfeleltethetők az itt tanult módszerek, eljárások egy konkrét realizációjaként (Intel 8085 mikroprocesszor és perifériái). Az Informatika 1-ben tanultak rendszerezik ezen ismereteket, és betekintést adnak a későbbi termékek működésébe is (pl: Intel 80386 mikroprocesszor).

Követelmények

  • Előkövetelmény: A Digitális technika 2 című tárgy teljesítése.
  • Jelenlét: A tárgyból igazából nincs "rendes" gyakorlat. Az előadók a félév során pár alkalommal össznépileg a táblánál megoldanak néhány hasznos feladatot, melyek a számonkérésekben is gyakran előfordulnak. Az órák látogatása és a figyelés mindenképpen hasznos, de csak akkor ha az ember folyamatosan tanulgatja az anyagot, különben hamar elveszítheti a fonalat.
  • NagyZH: A félév közepén 1 darab nagy zárthelyi teljesítése szükséges az aláírás megszerzéséhez. A ZH mind a számítógép architechtúrák, mind az operációs rendszerek témakörből tartalmaz kérdéseket (bár előbbiből nagyobb részben). Mindkét témakörből vannak az elméletre rákérdező igaz-hamis kérdések, melyekre jó válasz esetén +0,5 rossz válasz esetén -0,5 pont kapható. Szóval nem éri meg tippelgetni, viszont alább található rengeteg segédanyag, melyekből megtanulható ez a rész. Továbbá a ZH tartalmaz még 2-3 egyszerű számítási feladatot, melyekhez szintén számos segédanyag található lentebb. Az összesen 20 pontos zárthelyin legalább 7,5 pontot kell elérni. A félév során két pótlási lehetőség van.
  • Vizsga: A tárgy egy írásbeli vizsgával zárul. Ez 24 pontos és legalább 37,5%-ot kell teljesíteni az elégségeshez. A vizsga egyenlő arányban tartalmaz feladatokat mindkét témakörből. Itt azonban már nincsenek igaz-hamis kérdések, hanem az elméletre kifejtős/fogalommagyarázós formában kérdeznek rá.

Segédanyagok

Könyvek

Jegyzetek

Operációs rendszerek algoritmusok .ppt formátumban

ZH/vizsga segédanyagok

Nagyzárthelyi

Vizsgák

Tippek

  • A tárgy elég nehéz tud lenni, ha az ember nem figyel oda. Fontos, hogy a számonkérések erőteljesen nehezednek, tehát kiemelten fontos, hogy már az első ZH-ra illetve vizsgára alaposan felkészülj és ott átmenj, különben sokkal nehezebb dolgod lesz.
  • A ZH elég jól begyakorolható. Az igaz-hamis kérdések jó részét adják a pontszámnak és szerencsére csak az ellenőrző kérdések közül kerülnek ki, vagy azoktól minimálisan különbözőek. A számítógép architektúrák rész egyéb feladatai között vannak rövidebb elméleti jellegű kérdések, melyek kilogikázhatóak, ha alaposan felkészültél az igaz-hamisra. A maradék pedig egyszerű típuspéldák közül kerül ki, azonban nagyon sok fajta típus van. Érdemes alaposan utánunk nézni. Az operációs rendszerek részből csak az anyag nagyon eleje szerepel a ZH-ban, mégis a pontszám közel harmadát adja. Ajánlott jól felkészülni ebből a kevéske anyagrészből, mert ezzel már majdnem megvan az elégséges.
  • A vizsgára hatványozottan igaz, hogy az első a legkönnyebb és utána erőteljesen nehezedik. Ide már mindenképpen utána kell nézni minden számítógép architektúrás feladatnak, mert jópár előkerül és nagyon sok fajta, de szerencsére egyszerű típuspélda van. A kulcs az elmélet alapos és pontos ismerete, mert azzal egyrészt megválaszolhatók a cseles elméleti kérdések, valamint a feladatok megoldása is kilogikázható vele. az operációs rendszerek részből mindig van a főbb algoritmuscsoportokból egy-egy példa, így érdemes jól begyakorolni mindet, mert nagyon változó hogy épp melyiket adják.
  • ZH/vizsga konzultációra szinte kötelező elmenni és megkérdezni minden algoritmusra/feladattípusra, amit nem értesz egy-egy példát, illetve azon fogalmakat tisztázni, amikkel nem vagy maximálisan tisztában. Az előadók készséggel segítenek és nagyon sokat lehet tanulni abban az 1-2 órában.
Bevezetők
1. félév
2. félév
3. félév
4. félév
5. félév
6. félév
7. félév