Gyógy- és strandfürdők

A VIK Wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen (vitalap) 2012. október 22., 11:39-kor történt szerkesztése után volt. (Új oldal, tartalma: „{{GlobalTemplate|Valaszthato|GyogyFurdok}} __TOC__ Építőmérnöki kar tárgya. Nem számít sem közismeretinek, sem is választhatónak a Neptun szerint, csak va…”)
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez

Ez az oldal a korábbi SCH wiki-ről lett áthozva. Az eredeti változata itt érhető el.

Ha úgy érzed, hogy bármilyen formázási vagy tartalmi probléma van vele, akkor kérlek javíts rajta egy rövid szerkesztéssel.

Ha nem tudod, hogyan indulj el, olvasd el a migrálási útmutatót


Építőmérnöki kar tárgya. Nem számít sem közismeretinek, sem is választhatónak a Neptun szerint, csak valamelyik formot hozzá kellett adni.


Ezen a helyen volt linkelve a IMG.jpg nevű kép a régi wiki ezen oldaláról. (Kérlek hozd át ezt a képet ide, különben idővel el fog tűnni a régi wikivel együtt)


2009. őszi félév

Még mindig 4-5 előadás van egy félévben, egy "kötelező", aminek ki volt téve az időpontja a tanszéken (volt katalógus, nem tudom mennyit számít a végső értékelésben), két fürdőlátogatás is volt, szintén előre meghirdetve a tanszéken, illetve előadáson (a gellértes nagyon jó volt). Az értékelésről nem tudok objektívan nyilatkozni, mivel egriként annyira érdekelt a dolog, hogy felderítettem az egri fürdők teljes történelmét, könyvekből, strandmérnököktől, stb. :) Így ötöst kaptam:P

Vélemények

Röviden: Van valamennyi óra. Ezek túlnyomó többsége fürdőlátogatással telik.

Órák: Az első órára érdemes elmenni, mert ott elhangzik minden ami a félév során fontos. Utána nem is nagyon van óra, vagy ha van, akkor is nagyon rövid. Esetleg van vendégelőadó és akkor hosszabb. A tanár mondja meg mindig, hogy mikor milyen óra lesz (illetve a tanszéken is ki szokta függeszteni.)

Ebben a félévben a következőképpen nézett ki a tárgy. Első órán tájékozató. A félév során két fürdőt látogattunk meg. (Dagály, Gellért utóbbi nagyon érdekes volt). Ezek mind az órák időpontjában vannak. Az embereket 3 csoportra osztják vagy még többre a létszámtól függően. Minden csoport egy-egy óraidőpontban megy látogatni. Ha egy időpontban voltál, akkor a következő heted szabad és így tovább.

Ez így összesen 6 órát foglal a félévben. A többi vagy rövid, vagy vendégelőadó (max egy szokott lenni, ha egyáltalán van) vagy nincs megtartva.

Fürdőlátogatások: Az elején bevisznek a fürdő legeldugottabb helyeire, medencék alá, gépész házba, még a Gellért tér alatt is járhatsz egy sötét, párás forrásnál. Ez kb 1-1,5 óra maximum. Ezután opcionálisan bent lehet maradni a fürdőben amíg be nem zár.

A félévi követelmény egy dolgozat leadása valamelyik strandfürdőről. Ez kb 4-5 oldal szöveget jelent max 10 oldal képekkel egyebekkel. Erre kapsz egy jegyet.

Én csak ajánlani tudom.

-- DBlasius - 2006.01.18.

A házi feladatról

Leadni a tanszéken kell, amiről tudni kell, hogy hol van (ha átmész a K épület és a könyvtár között, a híd alatt, a Gellért tér irányába, és nem mész ki a kapun, hanem körbenézel, akkor a vízcsepp-szobrot kell keresni, meg egy alacsony, különálló épületet). Amikor én adtam le (2006/1), külön doboza volt az indexeknek/műveknek. 6-8 oldal, értelmes témáról, képekkel. (Külalak nem tudom, számít-e, én fekete-fehéren nyomtatva, bal felső sarkában egy gémkapoccsal tűzve adtam le, borító és kötés nélkül, és nem vont le érte semmit, ötös lett). Idézet az előadótól: "Mindent el szoktam olvasni, és az internetről, innen-onnan összeollózott munkák kevesebbet érnek". Tehát legyen olvasmányos.

Sajnos fogalmam sincs, mennyire veszi komolyan a szakmai részét, én mindenesetre beleírtam az első öt sor valamelyikébe, hogy informatikusnak készülök, folyékony dolgokhoz nem értek - gyakorlatilag csak történeti dolgokról írtam (gyógyfürdő kiválasztása+internet+könyvtár=mese). (Talán az ijesztett meg, hogy valamelyik órán megjegyezte, hogy szívesen venné, ha az ilyen érdeklődésű hallgatók elmásznának valami gyógyfürdőbe, és felvennék a kapcsolatot az ottani üzemeltető mérnökkel, meg kérnének némi anyagot tőle a munkához .. hátöö, volt jobb hétvégi programom is:) ).

-- Ricsi - 2006.08.07.

%META:FORM{name="KozismeretiForm"}% %META:FIELD{name="Trgy" title="Tárgy" value="Gyógy- és strandfürdők"}% %META:FIELD{name="Trgykd" title="Tárgykód" value=""}% %META:FIELD{name="Tanszk" title="Tanszék" value="Vízi közmű és Környezetmérnöki Tanszék"}% %META:FIELD{name="Elad" title="Előadó" value="Raum László"}% %META:FIELD{name="Kreditszm" title="Kreditszám" value="2"}% %META:FIELD{name="raszm" title="Óraszám" value="kevés"}% %META:FIELD{name="Tmakr" title="Témakör" value="mérnöki"}% %META:FIELD{name="raijelenlt" title="Órai jelenlét" value="ajánlott"}% %META:FIELD{name="Jegy" title="Jegy" value=""}% %META:FIELD{name="Elvrtmin.munka" title="Elvárt min. munka" value="bejárás"}% %META:FIELD{name="Minimumrajrjegy" title="Minimumra járó jegy" value=""}% %META:FIELD{name="Elvrtmax.munka" title="Elvárt max. munka" value="kis utánaolvasás - kis munka"}% %META:FIELD{name="Munkrajrjegy" title="Munkára járó jegy" value=""}%