FoNyKedvcsinalo

A VIK Wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen (vitalap) 2012. október 21., 19:57-kor történt szerkesztése után volt. (Új oldal, tartalma: „{{GlobalTemplate|Infoalap|FoNyKedvcsinalo}} Vissza: FoNy Végre megérted, hogy mi az a regexp. Meg rájössz, hogy az a latex->html konvertáló, amit unix paran…”)
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez

Ez az oldal a korábbi SCH wiki-ről lett áthozva. Az eredeti változata itt érhető el.

Ha úgy érzed, hogy bármilyen formázási vagy tartalmi probléma van vele, akkor kérlek javíts rajta egy rövid szerkesztéssel.

Ha nem tudod, hogyan indulj el, olvasd el a migrálási útmutatót


Vissza: FoNy

Végre megérted, hogy mi az a regexp. Meg rájössz, hogy az a latex->html konvertáló, amit unix parancsokkal akartál összehozni azért nem jött össze, mert regexpekkel elvileg sem megoldható a feladat (pedig egy hétig próbálkoztál). Az előadás betűről betűre megegyezik a könyvvel, hiába, évtizedek óta csiszolja Bach Iván. Az előadást sokan nem bírják, szerintem azért a beszólásokért érdemes bennmaradni: "Igen, 56-ban nagy élvezettel olvastuk az erről szóló cikket." "A nyelv létrehozására bizottságok hoztak létre, comitee-t. Az angoloknál van egy mondás: stupid as a comitee..." - Bach Iván jelen volt a tudományág születésénél, végigkísérte a fejlődését (rengeteg adomája van) és egyike azon keveseknek akik értik és átlátják. (Vajon ő az egyelten Magyarországon?) Igen, szóval a tananyag végéfelé az LL és LR elemzőket a legtöbb gyakvezér sem érti teljes mélységében. A számonkérésben nincs elmélet, a példák típusokba sorolhatóak, és gyakorolhatóak. Viszont Bach Iván szereti, sőt elvárja a kreativitást: a példákra van mindig egy jóval egyszerűbb, józan paraszti eszes megoldás, és jobban értékelik, mint az algoritmus betartását. Az első vizsgára érdemes menni, mert az utolsókat gyakvezek állítják össze, ami nehezebb.

Gyakorlatra minenképpen be kell járni. Gyakvez ajánlatom: Bohák András

-- SzaMa - 2005.09.17.

Megjegyzés: http://small.dropbear.id.au/docs/latexhtml.html -- keeroy - 2010.11.15.


az anyag első része, egészemn az elemzőkig egy kis bsz egy kis prog egy kis digit (automaták, nyelvtanok) tulképp "józan paraszt ész", meg egy kis odafigyelés kell, ez még nem olyan vészes, jó gyakvezérnél aránylag könnyen elsajátítható (gyak nélkül elég esélytelen) és érdemes megtanulni, mert a zh-n, kiszh-kon, is kérdezik és a vizsgán is van automatás-nyelves feladat. az anyag vége: elemzők. na itt kell elkezdeni nagyon kapaszkodni, mert könnyű belekeveredni. Zh-n, vizsgán lehet használni kézzel írt puskát, ez sokat segíthet ha nem vagyunk biztosak valamiben. illetve 4 oldalra rengeteg információ ráfér (kidolgozott feladatok), kis szerencsével pedig akár az is előfordulhat, hogy csak le kell másolni egy feladatot a vizsgalapra, vagy csak 1 nagyon keveset kell módosítani rajta. A vizsgán a bukási arány egyre nagyobb, úgyhogy érdemes az első vizsgára menni. -- TitCar - 2006.05.24.