„Fizika 2 (régi)” változatai közötti eltérés

A VIK Wikiből
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
95. sor: 95. sor:
 
**[[Media:Fizika2_2011-01-18_vizsga.pdf|2011.01.18]]
 
**[[Media:Fizika2_2011-01-18_vizsga.pdf|2011.01.18]]
  
*2011/2012:
+
*2012/2013:
**[[Media:2012.01.02.Fiz2.vizsgaZH.nem.teljes.megoldasokkal.pdf‎|2012.01.02]]
+
**[[Media:2013.01.02.Fiz2.vizsgaZH.nem.teljes.megoldasokkal.pdf‎|2013.01.02]]
  
 
=== Keresztféléves vizsgák ===
 
=== Keresztféléves vizsgák ===

A lap 2013. január 2., 20:00-kori változata

Sablon:Tantargy

A Fizika 1 tárgy folytatása, de sok matematika összefüggést felhasznál, amit csak a félév végén oktatnak a Matematika A3 Villamosmérnököknek című tárgyból.

A Fizika tantárgy célja a mérnökképzésben kettős. Egyrészt meg kell ismertetni a hallgatóságot azokkal a fizikai törvényekkel és összefüggésekkel, amelyek a konkrét műszaki problémák megoldásának az elvi hátterét adják. Másrészt ezek a törvények (és elvek) általánosságuknál fogva maghatározzák az adott kor modern természettudományos világképét is, így ennek kialakítása ugyancsak fontos feladat a mérnökképzés folyamatában. Mindez alapvetően hozzájárul a műszaki értelmiség társadalmi hitelének és tudományos presztízsének a magalapozásához.

A Fizika 2 a "Hudson-Nelson: Útban a modern fizikához" tankönyv fejezeteit követi.

A (kétrészes) tantárgy keretében tárgyalt mechanika, a hőtan és az elektrodinamika csak az általános ismeretek közlésére szorítkozik. Itt elsősorban az axiomatikus felépítést és annak tapasztalati megalapozását kell megtanítani. A jelenségcentrikus képzést valamennyi előadásnál 15-20 perc, a tárgyhoz tartozó demonstráció segíti. - Tantárgy célkitűzése a tárgyhonlapról.

Követelmények

  • Jelenlét: A félév során 7 darab gyakorlat van, ezek közül legalább 5 alkalommal kötelező megjelenni, és ezt ellenőrzik is!
  • KisZH: A második gyakorlattól kezdve minden gyakorlaton (tehát összesen hatszor) kis zárthelyit kell írni, ami az előző gyakorlat feladataihoz, házi feladataihoz hasonló. Ezek közül legalább 5 darabot legalább kettesre teljesíteni kell. Ha ez mégsem sikerülne, akkor a félév végén van egyszeri pótlási alkalom az elbukott kis zárthelyik pótlására. Amennyiben még ezek után sincs meg az 5 sikeres kisZH, akkor lehetőség van a pótlási héten pótpótkisZH írásra, ám ezen már egyszerre mindegyik témakörből újra meg kell írni a kisZH-t, még akkor is ha adott témakörből már megszereztétek az elégségest. Fontos: Pótpótolni csak kisZH-t vagy csak NagyZH-t lehet! Ha mindkettőből bukjátok a pótalkalmat is, akkor megtagadják az aláírást!
  • NagyZH: A félév második harmadában meg kell írni egy darab nagy zárthelyit. Ez áll egy számolós részből (10 pont) és egy elméleti kiegészítős feladatsorból (15 pont). Összesen el kell érni legalább 10 pontot! A félév vége felé van egy pótlási alkalom, azonban pótpót-nagyzáthelyit csak azok irthatnak akiknek legalább a pótkisZH íráson meglett az 5 darab elégséges kis zárthelyi.
  • Vizsga: A tárgyból írásbeli vizsgát kötelező tenni. Amennyiben az írásbeli eredménye legalább elégséges, úgy tehető javító célú szóbeli, de akár rontani is lehet vele. A szóbelihez ajánlatos az előadások látogatása, mert durván az ott elhangzottakba kérdeznek bele. Az írásbeli két nagy részből áll, melyeken külön-külön legalább 40%-ot el kell érni:
    • 10 darab kétpontos számítási feladat
    • 15 darab egypontos kiegészítős elméleti kérdés, valamint 5 darab hárompontos rövid, esszéjellegű kérdés

Segédanyagok

  • Képletgyűjtemény - Képletgyűjtemény, mely tartalmazza az összes szükséges képletet a tárgyhoz (néhol túl bonyolult formában)
  • Matematikai összefoglaló - 2012 őszi félévben Péczeli Imre előadó által közzétett matematikai összefoglaló a tárgyhoz.

Zárthelyi dolgozatok

Kérlek, ha sikeresen abszolváltad a tárgyat és birtokodban van egy-egy friss ZH vagy vizsga, akkor gondolj az utánad következőkre és töltsd fel ide a az előzőekkel megegyező formátumban!

Rendes ZH

Pót ZH

Vizsgák

Régi wikiről átmentett, vágott, rendszerezett vizsgafeladatsorok. (Néhol viszont sajna elég nehezen olvashatóak) A régebbi vizsgákban volt igaz-hamis is, de ez helyett már újabban kiegészítős mondatok vannak.

A kiegészítős mondatokhoz a Fizika 2 elméleti kérdések címen található egy gyűjtemény. Kéretik frissíteni, akár emlékezetből is, de csak akkor írjátok az ellenőrzötten helyes megoldások közé, ha az tényleg 100%-osan jó is! Amennyiben nem vagytok teljesen biztosak a válaszban akkor a nem ellenőrzötten helyes megoldások közé írjátok csak be!

Továbbá a "Hudson-Nelson" tankönyv fejezeteinek végén található elméleti kérdésekhez az EllenorzoKerdesek2 címen található egy oldal, ahol a többségét már megválaszolták. Szintén kéretik frissíteni, de csak ellenőrzötten helyes megoldásokkal!

Rendes vizsgák

Keresztféléves vizsgák

Kérlek, ha sikeresen abszolváltad a tárgyat és birtokodban van egy-egy friss ZH vagy vizsga, akkor gondolj az utánad következőkre és töltsd fel ide a az előzőekkel megegyező formátumban!

Problémamegoldós anyag

Ide még át kell majd emelni egy-két dolgot a régi wikiről!