„Felhasználói felületek ergonómiája” változatai közötti eltérés

A VIK Wikiből
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
11. sor: 11. sor:
 
| nagyzh = nincs
 
| nagyzh = nincs
 
| hf = van
 
| hf = van
| vizsga = vam
+
| vizsga = van
 
| levlista = infomsc@sch.bme.hu
 
| levlista = infomsc@sch.bme.hu
 
| tad = http://www.vik.bme.hu/kepzes/targyak/VIAUAV10
 
| tad = http://www.vik.bme.hu/kepzes/targyak/VIAUAV10
24. sor: 24. sor:
  
 
== Teljesítés ==
 
== Teljesítés ==
 
+
Házi feladatként Balsamiq Mockupsban kell elkészíteni egy online könyvtár felülettervét. A programhoz kapunk év közben diák accountot, de hogyha valakinek már van tapasztalata, és más eszközt szeretne használni, azt meg klehet simán beszélni az előadóval. Maga a feladat megoldása nem igazán igényel tudást, egy egyszerű felület tervező eszköz, igazából még fun is a használata, és ha belemerülsz, simán nem tűnik fel az idő amit a házival töltöttél. Nagyjából 4-8 óra alatt a nulláról meg lehet csinálni, és mivel csak go/nogo, ezért nem is kell annyira a részletekkel szöszölni.
A tárgyon balsamiq mockups-ban kell egy könyvtár portált kivitelezni az aláírásért. Ha nem balsamiq-oztál még, akkor ez ~ 4-8 óra munka, minőségtől függően. (amúgy ez egy igen hasznos eszköz, ez meg egy remek alkalom, hogy motivált legyél a nyomogatására)
+
A vizsga nem nehéz, 2-3 nap alatt maximálisan fel lehet készülni ötösre (amúgy annyit érdemes is rá hagyni, mert tényleg hasznos tudás, és a diák is érdekesek). Arra viszont figyelni kell, hogy a vizsga szeret a részletekre kérdezni, nem csak nagyobb általánosságban nézi meg, hogy érted-e az anyagot, hanem konkrét dolgokra is rákérdez. Felsorolásokat, táblázatokat meg éri tudni, akár azt is, amit úgy éreznél, hogy "ez csak azért van itt, mert kapcsolódik, nem lényeges". Van kérdés a diák alatt lévő kiegészítő szövegekből is, viszont olyan nincs ami csak órán hangzott volna el, és nincs benne a kiadott anyagban. Összességében viszont szerintem így is korrekt a vizsga, nincs olyan mondjuk hogy nem érted mire céloz a kérdés, világosan meg van fogalmazva, nem becsapós, nem olyan hogy "össze kell rakni különböző témákból", csak rá kell szánni azt a két napot.
A félév végén van vizsga, ami nem nehéz, a diákból (amik tényleg érdekesek) fel lehet készülni 5-ösre kevesebb mint két nap alatt. (amúgy annyit érdemes is rá hagyni, mert tényleg hasznos tudás)
 
  
 
== Jegyzetek ==
 
== Jegyzetek ==

A lap 2016. június 16., 21:26-kori változata

Felhasználói felületek ergonómiája
Tárgykód
VIAUAV10
Általános infók
Szak
INFO
Kredit
2
Ajánlott félév
Tavasz
Tanszék
AUT
Követelmények
Jelenlét
nincs
Minimális munka
HF + vizsga
KisZH
nincs
NagyZH
nincs
Házi feladat
van
Vizsga
van
Elérhetőségek
Levlista
infomsc@sch.bme.hu


Kedvcsináló

A tárgy bátran indulhat képzésünk legjobbjai között. Élvezhető, hasznos, jól felépített előadások, kiváló, jól strukturált diák, aktuális problémák & technológiák. Kötelezővé kellene tenni.

--Symunona (vita) 2014. június 17., 15:07 (UTC)

Teljesítés

Házi feladatként Balsamiq Mockupsban kell elkészíteni egy online könyvtár felülettervét. A programhoz kapunk év közben diák accountot, de hogyha valakinek már van tapasztalata, és más eszközt szeretne használni, azt meg klehet simán beszélni az előadóval. Maga a feladat megoldása nem igazán igényel tudást, egy egyszerű felület tervező eszköz, igazából még fun is a használata, és ha belemerülsz, simán nem tűnik fel az idő amit a házival töltöttél. Nagyjából 4-8 óra alatt a nulláról meg lehet csinálni, és mivel csak go/nogo, ezért nem is kell annyira a részletekkel szöszölni. A vizsga nem nehéz, 2-3 nap alatt maximálisan fel lehet készülni ötösre (amúgy annyit érdemes is rá hagyni, mert tényleg hasznos tudás, és a diák is érdekesek). Arra viszont figyelni kell, hogy a vizsga szeret a részletekre kérdezni, nem csak nagyobb általánosságban nézi meg, hogy érted-e az anyagot, hanem konkrét dolgokra is rákérdez. Felsorolásokat, táblázatokat meg éri tudni, akár azt is, amit úgy éreznél, hogy "ez csak azért van itt, mert kapcsolódik, nem lényeges". Van kérdés a diák alatt lévő kiegészítő szövegekből is, viszont olyan nincs ami csak órán hangzott volna el, és nincs benne a kiadott anyagban. Összességében viszont szerintem így is korrekt a vizsga, nincs olyan mondjuk hogy nem érted mire céloz a kérdés, világosan meg van fogalmazva, nem becsapós, nem olyan hogy "össze kell rakni különböző témákból", csak rá kell szánni azt a két napot.

Jegyzetek

Diasor a tárgy honlapján, bejelentkezés után. https://www.aut.bme.hu/Course/ux

Összefoglaló jegyzet vizsgára_AtiG