Bevezető matematika

A VIK Wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Benjo (vitalap | szerkesztései) 2013. január 16., 10:54-kor történt szerkesztése után volt. (→‎2. zárthelyi)
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Hiba a bélyegkép létrehozásakor: Nem lehet a bélyegképet a célhelyre menteni
Az oldal épp egy nagyobb változáson megy keresztül, kérlek nézz vissza kicsit később
Hiba a bélyegkép létrehozásakor: Nem lehet a bélyegképet a célhelyre menteni


A Bevezető matematika egy szabadon választható, félévközis tárgy. Erősen ajánlott annak, akinek nem, vagy rosszul sikerült a félév elején írt 0. zárthelyi.

Sablon:Szabvál

A tárgy oktatása a 3. oktatási héten indul és a 11. oktatási héten fejeződik be, 8×3+1×4 órás beosztással.

Követelmények

  • Jelenléti követelmények: A Neptun-ban felvett gyakorlatokon való részvétel kötelező. A jelenlétet minden alkalommal ellenőrizzük. Max. 2 alkalommal lehet hiányozni igazolatlanul. A hiányzás kivételes esetben pótolható a párhuzamosan meghirdetett megfelelő gyakorlaton való igazolt részvétellel. Három vagy annál több hiányzás esetén a hallgató „nem teljesítette” minősítést kap.
  • Félévközi számonkérések: Két db 45 perces, egyenként max. 50 pontos zárthelyi. Elégtelennél jobb félévközi jegy megszerzésének feltétele: a két zh-n együttesen meglegyen a megszerezhető összes pontszám 50%-a.
  • Félévközi jegy: Félévközi jegyet csak az a hallgató kaphat, aki a jelenléti követelményeknek eleget tett. A félévközi jegy kialakítása a két félévközi zárthelyi (pótlások utáni) összeredményén alapul.
  • Pótlási és javítási lehetőségek: Akinek a két zh-ban együttesen nincs meg a 50%, annak a 11. héten javítania kell a megfelelő pótzh-n. Nem pótolhat, aki a hiányzások miatt „nem teljesítette” minősítést kapott. Pótlás esetén annak eredménye felülírja a korábbi eredményt.

Számonkérések

0. zárthelyi

(Analízis I. lapról átvéve.)

1. zárthelyi

2. zárthelyi

Pótzárthelyi

Segédanyagok

Tankönyv

  • George B. Thomas: Thomas-féle Kalkulus 1-2.

Egyetemi jegyzet

  • Kádasné Dr. V. Nagy Éva, Nagy Ilona: A Bevezető matematika tárgy gyakorlati anyaga (hivatalos, példatár)

Megoldások

Itt további infókat találhatsz: Bevezető_Matematika_(nem_kötelező_tárgy)