Beágy vizsga 2004. 06. 02.

A VIK Wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen (vitalap) 2012. október 21., 19:53-kor történt szerkesztése után volt. (Új oldal, tartalma: „{{GlobalTemplate|Infoalap|BeagyRendVizsga20040602}} Thx to [http://info.sch.bme.hu/document.php?cmd=download_proc&tmp_page=&doc_id=12205 InfoSite] && PDF Converter Ve…”)
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez

Ez az oldal a korábbi SCH wiki-ről lett áthozva. Az eredeti változata itt érhető el.

Ha úgy érzed, hogy bármilyen formázási vagy tartalmi probléma van vele, akkor kérlek javíts rajta egy rövid szerkesztéssel.

Ha nem tudod, hogyan indulj el, olvasd el a migrálási útmutatót


Thx to InfoSite && PDF Converter Version 3

1. Feladat

lásd 20060621

2. Feladat

Mire szolgál, és hogyan működik a Tempo algoritmus? (2 pont)

3. Feladat

lásd 20060621

4. Feladat

lásd 20060621


5. Feladat

Mutassa be a programszervezes főbb alternatíváit (egyszerű ciklikus, a megszakitasokkal kiegészített ciklikus, az ütemezett függvényekkel szervezett program, valos-idejű operacios rendszere epitett architcktura)! (3 pont)

6. Feladat

Mi az allandósag követelmenye, mit nevezünk akció késleltetésnek? (1 pont) Hogyan szamítjuk az akcio kesleltetesi idot? (1 pont)

  • Állandóság (Permanence): jelentése: megmarad/stabilizálódik/érvényessé válik állapota. Egy üzenet akkor válik állandóvá/megmaradóvá/érvényessé, amikor a vevő csomópont tudja, hogy minden, a jelen üzenet küldési ideje előtt elküldött üzenet már meg kellett érkezzen, vagy sosem fog megérkezni.
  • Akció késleltetési idő: (action delay) amíg érvényessé nem válik az üzenet (ezt mindig ki kell várni). Számítása: (1) van globális óra: térvényes = tküld + dmax + 2g, ahol g az óra felbontása, (2) nincs globális óra: térvényes = tküld + 2dmax - dmin + gl , ahol gl a lokális óra felbontása.

7. Feladat

Mi a különbség az allapot-megfigyeles es az esemeny-megfigyeles között? (1 pont) Mit jelent ebben a kontextusban az idempotencia? (1 pont)

  • Állapot megfigyelések: minden megfigyelés önállóan értelmezhető értéket ad. Jellegzetesen periodikus mintavételezéssel végezzük.
  • Esemény megfigyelések: az esemény adott időpontban bekövetkező állapotváltozás. Mivel maga a megfigyelés is egy esemény, ezért nem lehetséges egy esemény közvetlen megfigyelése az irányított objektumban, csak annak következményeit tudjuk megfigyelni.
  • Idempotencia: Ha ugyanaz az üzenet – tipikusan hibatűrési céllal – többször is megérkezik ugyanarra a csomópontra, akkor ezt az üzenethalmazt idempotensnek nevezzük, ha a a többszöri azonos üzenet hatása ugyanaz, mint az egyszerié.

8. Feladat

Ismertese vázlatosan a CSMA közeghozzáférési protokolt! (2 pont) Mutasson olyan esetet amikor keptelen elkerülni ez a megoldás az ütközést rádiós hálózat esetén (1 pont)

9. Feladat

Mi teszi lehetove a TinyOS operaciós rendszerben a szoftverkombonensek elszigetelt fejlesztését (3 pont)

10. Feladat

A szenzorhalozat útvonal irányítási (routing) algoritmusának kiválasztásakor hogyan függ a méerési események gyakroiságától sé az adatok real-time követelméyneitől, hogy proaktív vagy reaktív megoldást választunk? (2 pont)
A DSDV, AODV, DSR es ZRP protokollokat csoportositsa e felosztás szerint! (1 pont)

10. Feladat

Adja mtg az albbbi nem ]lon:og6n szinkron tc!atti'I3am grd1-iitcnie sCt tar cues blokkt}k v4rehajlusi sorrcndj~tl ( 2 parr) [ I Ic avian deiini,i[juk C]ta]:tnus osoth n az itrraCios Idpcs vUget? ( 1 pdnt)

Ábra


12. Feladat

13. Feladat

14. Feladat

-- adamo - 2006.06.24. -- habib - 2008.06.05.