A vezetővé válás pszichológiája

A VIK Wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Szalontai Jenő (vitalap | szerkesztései) 2019. december 23., 09:51-kor történt szerkesztése után volt.
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
A vezetővé válás pszichológiája
Tárgykód
BMEGT52A005
Általános infók
Kredit
2
Tanszék
GTK-ERG
Követelmények
Jelenlét
nincs
Minimális munka
6*2 óra
NagyZH
van
Vizsga
nincs
Elérhetőségek


A vezetővé válás pszichológiája (BMEGT52A005) c. kurzus anyagának elsajátítása részben személyes alkalmak, részben e-learning keretei között történik. A félév fő célja, hogy a hallgatók megismerkedjenek a vezetéslélektan fő témáival, kérdéseivel, dilemmáival, illetve hogy bepillantást kapjanak a vezetővé érés folyamatába, és abba, miként válhat valaki jó vezetővé. A személyes alkalmak közötti időszakokban kerül sor az e-learninges munkára, amely lehetővé teszi, hogy mindenki otthonról, neki kényelmes időben haladjon a tananyaggal és a teljesítendő feladatokkal.

Követelmények

  • Jelenlét: Nincs
  • E-learning: 6 kiadott feladat.
  • NagyZH: A félév végén egy darab nagyZH van.
  • Végső jegy: Az E-learninges feladatokra kapott jegy és a NagyZH jegy számtani átlaga, a kerekítés szabályai szerint.

E-learning

  • A kurzus valamennyi blokkjához tartozik egy-egy e-learninges feladat, ezért a kurzus során szükséges a folyamatos, önálló egyéni munka is. Minden blokk tartalmaz egy tananyagot, amiben online lépésről lépésre lehet haladni, és ami bármennyiszer megtekinthető, majd megtanulható. Ezen kívül minden blokk tartalmaz egy ismeret ellenőrző feladatot, ami lehet egy rövid szöveges kérdés, vagy rövid online teszt feladatsor.
  • A feladatok csak egyszer oldhatók meg a blokkal való próbálkozás során, így azt csak akkor kezdjék el, ha már elsajátították a tananyagot. Minden blokkban 10 pont szerezhető, és mivel összesen 6 blokk van, ezzel összesen 60 pont szerezhető. Ez a pontszám alkotja a félévközi jegy 50%-át, és a tárgy teljesítéséhez szükséges az 60 pontból min. 30 pontot elérni.
  • Minden blokkhoz tartozó teszt csak meghatározott időszakokban van nyitva: tehát a blokk nyitásától a kiírt zárási időpontig van lehetőség a feladat elvégzésére. A tananyag ezt követően is elérhető, csak a teszt zárul le. A blokk lezárása után erre már nincs mód, így fontos a folyamatos online munka a kurzuson.

Az e-learninges feladatok ponthatárai:

0-49 % = 1

50-64 % = 2

65-74 % = 3

75-84 % = 4

85-100 % = 5


Zárthelyi

2019: Online kérdőív, 50 kérdés 25 perc.

A zh-k ponthatárai százalékosan:

0-49 % = 1

50-64 % = 2

65-74 % = 3

75-84 % = 4

85-100 % = 5

2013/14 ősz:

  • A NagyZH 5 darab kifejtős kérdésből állt.

2007 őszi zárthelyi kérdései:

  • Képes-hajlandó
  • Motiváció-elmélet (McClelland)
  • Mi az eustressz és a distressz?
  • Mi a mi-tudat?
  • Lewin: autokratikus, demokratikus, anarchikus (laissez-faire)


Vélemények

2019

  • Idén otthoni képzésben indult, ahol is 2-3 hetente egy kiskérdéses tesztet kellett kitölteni, majd egy ZH-t megírni szintén neten. Ingyen kreditnek ajánlom, mert minimális munkával teljesíthető jó jegyre. A kiskérdéses tesztre érdemes átolvasni a kiadott diát, mert kevés idő áll rendelkezésre, és nem lehet mindent kikeresni közben. A zh-n 50 kérdésre van 25 perc, ami rettenetesen kevés, viszont a legtöbb kérdés már ismerős a kiskérdésekből. --SZJ


2013/14

  • Ha könnyű kreditszerzés reményében vennéd fel, ne tedd. Ettől az évtől kezdve megváltoztatták a követelményeket, így tényleg kell rá szánni időt. Az órák nagy részén való részvétel is kötelező! Az online házik könnyen hozhatóak, de a ZH-hoz el kell rendesen olvasnod a PPT-ket, mert IQ-ból elég nehéz megoldani őket. Az órákon lényegében a PPT-t olvassák fel, néha van egy kis csoportmunka is. - 2013 ősz

2010/11

  • Az óra nagyobb mértékű befektetést nem igényel.
    Az előadó neve Répáczki Rita, aki alapvetően kedves és válaszol a kérdésekre, de az előadásokra nem kötelező a bejárás, és igazából annál sokkal többre nem is jó, minthogy legalább egyszer halljál arról, amit később a jegyzetből érdemesebb elolvasni. Az előadások szerkezetük szerint inkább a PPT újra felolvasásából állnak 90%-ban, ezért nem éri meg különösebben. A követelmény egy 5 oldalas esszé írása volt vezetőpszichológiai szabadon választott cikkek alapján (összegzés és saját vélemény kifejtése), és év végén félévközi/vizsgajegynek megfelelően ZH vagy vizsga (a kettő azonos). A vizsgát gépen kellett írni a Moodle-ön keresztül, igazából ha az ember egyszer elolvassa a jegyzetet és a PPT-ket akkor mindenre tudni fogja a választ. - 2010 ősz