„A számítástudomány alapjai (régi)” változatai közötti eltérés

A VIK Wikiből
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
116. sor: 116. sor:
  
 
|}
 
|}
 
==Vizsga==
 
 
A tantárgyból szóbeli vizsga van. A tanszék minden évben kijelöl egy tétellistát, amelyben a legfontosabb fogalmak (definíciók, tételek, bizonyítások) szerepelnek.
 
*[[Media:Szamtud tétel kidolgozás 2013 ősz Eke Máté.pdf|Tételkidolgozás]] - Eke Máté munkája, hibák előfordulhatnak benne.
 
*Egyelőre [https://wiki-old.sch.bme.hu/bin/view/Villanyalap/SzamTud a régi wikin] találhatóak korábbi tételkidolgozások.
 
*[[A számítástudomány alapjai - Segédanyagok a vizsgához|Segédanyagok a vizsgához]] - '''''Formailag rendezve, aki vágja a témát átnézhetné tartalmilag is. ''''' [[Szerkesztő:Kory|Kory]] ([[Szerkesztővita:Kory|vita]]) 2013. június 10., 20:56 (UTC)
 
 
<!-- régi wikiről maradt, felhasználásra esetleg érdemes részek
 
  
 
==Feladatok==
 
==Feladatok==
143. sor: 134. sor:
 
* '''Funny:''' [http://planarity.net/ síkbarajzolhatóság gyakorlása]
 
* '''Funny:''' [http://planarity.net/ síkbarajzolhatóság gyakorlása]
  
-->
 
  
 
[[Kategória:Villanyalap]]
 
[[Kategória:Villanyalap]]

A lap 2014. január 13., 13:19-kori változata

A számítástudomány alapjai
Általános infók
Szak
villany
Kredit
6
Ajánlott félév
1
Keresztfélév
vizsgakurzus
Tanszék
SZIT
Követelmények
KisZH
nincs
NagyZH
2 db
Házi feladat
nincs
Vizsga
szóbeli
Elérhetőségek
Levlista
szamtud
Hiba a bélyegkép létrehozásakor: Nem lehet a bélyegképet a célhelyre menteni
@sch.bme.hu


A számítástudomány alapjai fő célja az algebra és diszkrét matematika szemléletmódjának kialakítása. A tantárgy első féléves, alapvetően szemléletformáló jellegű. Az itt tárgyalt elvek, módszerek később több tárgy elméleti anyagrészeinél is hasznosak lesznek. Bár a tárgy aláírására és kreditjére nem épül semmi más, mivel mintatanterv szerint az első félévre van előírva, a szakirányválasztáshoz szükséges a teljesítése. Az anyag nem könnyű, a sikeres teljesítéshez, különösen a vizsgához a feladatmegoldásban szerzett rutin és az elmélet alapos ismerete is elvárt.

Követelmények

  • Jelenlét: Mivel első féléves tárgy, így a jelenlétellenőrzés módja RFID. Mind az előadások, mind a gyakorlatok legalább 70%-án kötelező a részvétel.
  • NagyZH: A félév során két nagyzárthelyit kell megírni, melyek közül csak az egyiket lehet pótolni, de azt kétszer is. Mindkét zárthelyi 6 darab egyenként 10 pontos feladatból áll. Legalább 24 pontot kell elérni az elégségeshez. A feladatok között általában mindig van 1-2 "ingyenfeladat", melyek valamilyen alaptételre/algoritmusra van kihegyezve. Érdemes ezeket a típuspéldákat jól begyakorolni, mert könnyen lehet általuk extra 10 pontokhoz jutni!
  • Vizsga: A tárgyból kötelező szóbeli vizsga van. 19 előre kiadott részletesen specifikált tétel van. A vizsgán ezek közül kell egyet körülbelül fél óra alatt egy papíron kidolgozni. A tárgyból az elégséges megszerzéséhez alapkövetelmény minden fogalom és tétel pontos ismerete! A vizsgán nemcsak a kapott tételből kérdeznek, hanem random más tételek alapfogalmaira és alaptételeire is rákérdeznek. FONTOS: Ha a vizsgán kiderül, hogy akárcsak egyetlen alapfogalmat/tételt nem tudsz rendesen, akkor függetlenül az eddigi teljesítménytől automatikusan megbuktatnak. A bizonyítások ismerete csak a jobb jegyért elvárt. Minél több és nehezebb bizonyítást tud és ért valaki, annál jobb jegyre számíthat.

Segédanyagok

Gyakorló feladatok

Első zárthelyi

Rendes ZH

Pót ZH

Pótpót ZH

Második zárthelyi

Rendes ZH

Pót ZH

Pótpót ZH

Feladatok

Parás részek

Egyebek