A programozás alapjai 2 (régi)

A VIK Wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Hryghr (vitalap | szerkesztései) 2013. január 27., 20:26-kor történt szerkesztése után volt. (követelmények)
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez

Ez az oldal a korábbi SCH wiki-ről lett áthozva. Az eredeti változata itt érhető el.

Ha úgy érzed, hogy bármilyen formázási vagy tartalmi probléma van vele, akkor kérlek javíts rajta egy rövid szerkesztéssel.

Ha nem tudod, hogyan indulj el, olvasd el a migrálási útmutatót


Sablon:Tantargy

Követelmények

  • Jelenlét: A gyakorlatok 70%-án kötelező a részvétel.
  • Kis házifeladatok: A második héttől kezdve minden gyakorlat előtt kiadnak kis házifeladatokat, melyek közül a tárgy teljesítéséhez 9 db-ot futtatható állapotban, határidőn belül fel kell tölteni a tanszéki oldalra.
  • Nagy házifeladat: A félév során egy nagy házifeladat beadása kötelező. Az elfogadott feladatot a gyakorlatvezetők értékelik 2-5-ig (NHF). Nem elfogadható nagy házifeladat esetén a tárgyból szerzett jegy elégtelen.
  • KisZH-k: A félév során 5-6 kiszárthelyit íratnak a gyakorlatvezetők, ezek közül a három legjobban átlagának (KZH) el kell érnie az elégséges szintet. A meg nem írt dolgozatok 0-ás eredménnyel számítanak.
  • NagyZH: A tárgyból egyetlen nagyzárthelyit íratnak a 14. héten, amelyen legalább 40%-ot kell elérni az elégséges jegyhez. Eredménye (NZH) kétszeres súllyal számít a végső jegy kialakításában. A zárthelyi pótlására van lehetőség.

A végső jegyet a következőképpen számítják: [math]JEGY={2*NZH+KZH+NHF \over 4}[/math]
A gyakorlatvezetők a jegyet plusz-mínusz 0,5-tel megváltoztathatják a hallgató féléves munkájának függvényében.

Segédanyagok

Kedvcsináló

A tárgy a követelmények alapján ugyan nehezebbnek tűnhet a Programozás alapjai 1-nél, ám a kisházik jelentette folyamatos számonkérés során jobban rá vagy kényszerítve, hogy otthon is gyakorolj, ami pedig a programozás tanulásának egyik kulcsa. Emellett Forstner Bertalan előadásai is jók, táblákra felírt példákon keresztül magyarázza el a nyelv részleteit, tehát nem csak a gyakorlatokon találkozhatsz kóddal. További előny még a Prog 1-gyel szemben, hogy a nagyházit egyes gyakorlatvezetőknél te magad választhatod ki (akár megadott lista alapján, akár – a gyakorlatvezető által elfogadott – saját ötlet alapján). Érdemes a félév során aktívan részt venni az órákon, illetve igényes munkát végezni az otthoni feladatokon, hiszen az oktató saját belátása alapján plusz-mínusz fél jeggyel javíthat a félévvégi osztályzaton. Extrém esetben akár hármas nagyZH-val is szerezhető ötös jegy, amennyiben a többi követelményt maximális pontszámmal teljesíted.