„A programozás alapjai - Hogy tanuljunk meg programozni?” változatai közötti eltérés

A VIK Wikiből
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
a
a
11. sor: 11. sor:
  
 
Tehát a két legfontosabb tanácsom a programozás megkedveléséhez:
 
Tehát a két legfontosabb tanácsom a programozás megkedveléséhez:
- találj ki egy saját programot és próbáld meg játékként felfogni a programozást
+
* találj ki egy saját programot és próbáld meg játékként felfogni a programozást
- ha már az alapok mennek, akkor magyarázd el egy olyan embernek aki még ennyire se érti az anyagot mint te (biztos találsz ilyet a tankörödben)
+
* ha már az alapok mennek, akkor magyarázd el egy olyan embernek aki még ennyire se érti az anyagot mint te (biztos találsz ilyet a tankörödben)
  
 
Mit kaptam ettől a szemlélettől?
 
Mit kaptam ettől a szemlélettől?

A lap 2012. december 16., 22:29-kori változata

Leírom ide a saját történetemet, hogy hogy is tanultam meg programozni.

Úgy jöttem ide a BME-re hogy semmilyen programozást nem tanultam előtte, tehát a C nekem nagyon új volt és maga a programozás is. Elsősként nem annyira foglalkoztam vele, előadásra csak az első párra jártam (akkor még nem volt RFID-s rendszer) utána egyre sem, illetve gyakorlaton sem figyeltem, hisz nem is értettem miről mesél ott a gyakorlatvezető. Laborokon is csak néztem hogy kb. a társág egyharmada/fele mennyire vágja a témát a többiek (köztük én is) meg csak róluk próbáltam másolni az aznapi labormegoldást. Nem tetszett. ZH előtt tanulgattam, gyakorolgattam, próbáltam a típusfeladatokat átnézni. Egy ponthatáros kettes ZH-val és kettes vizsgával zártam a félévet, a labort viszont buktam.

Mentem tovább prog 2-re, ott még több anyag, újabb dolgot. Ott már a kettes szintet se tudtam elérni, megbuktam. Ekkor hoztam a döntést, hogy én meg akarok tanulni programozni, ezért javító szándékkal újra felvettem a prog1-et. Most már első héttől fogva keszültem, viszont más módszerrel: A programozás inkább egy gondolkodásmód, mint egy bemagolandó vagy megtanulandó anyag. Ha eddig még nem programoztál akkor nem fog könnyen menni, viszont folyamatos készüléssel jól fel lehet készülni. Nekem tetszett, mert végre egy olyan tárgy, ahol a héten leadott anyagot nem leülni és megtanulni kellett, hanem a heti anyagot inkább csak kipróbáltam otthon és játszottam vele, hiszen a programozást játékként is fel lehet fogni. Azt tanácsolom hogy találj ki magadnak valamilyen programot amit meg akarsz csinálni (én egy PacMan programot választottam, amit utána szoftlab 1 házinak le is adtam, másik programom pedig a Vaterás eladásaimat kezelö program) és próbálkozz és játssz vele. Ha ilyen szemlélettel programozol akkor nem szenvedés lesz, hanem inkább egy jó játék ahol a következő heti előadást várod, hogy délután mehess haza játszani = azaz belerakni a kis saját programodba az előadáson tanultakat.

Félév közben nagyon jól ment a tárgy, szerettem a gyakorlatokat, szerettem előadásra járni. Emellett rájöttem hogy nekem jól megy az anyag, így elkezdtem segíteni másoknak elmagyarázni, majd már korrepetálásba kezdtem. Ahogy másoknak magyaráztam, úgy értettem meg én is egyre jobban az anyagot.

Tehát a két legfontosabb tanácsom a programozás megkedveléséhez:

  • találj ki egy saját programot és próbáld meg játékként felfogni a programozást
  • ha már az alapok mennek, akkor magyarázd el egy olyan embernek aki még ennyire se érti az anyagot mint te (biztos találsz ilyet a tankörödben)

Mit kaptam ettől a szemlélettől?

  • 5-ös Prog1, Szoftlab1, Prog2, Szoftlab2 jegyeket
  • jó programozás alaptudást, más nyelveket sokkal könnyebben tanulok meg így
  • 1,5 év korrepetálási/tanítási tapasztalatot